Cenne obrazy, to nie obrazy do domu

Choć posiadamy różne obrazy w swoim domu, to rzadko się zdarza, aby były one bardzo drogie takie, jak niżej opisane obrazy. Nasze obrazy do domu są zwyczajne i choć piękne, to najczęściej niedrogie.

Jakie obrazy do domu nie pasują?


Na pewno nie stać nas na najsłynniejsze obrazy na świecie. I nawet bardzo cenny obraz nie pasowałby do naszych domów i mieszkań. Lecz obrazy takie pasują do muzeum, do pałaców królewskich i do bardzo dużych rezydencji milionerów.

Bardzo drogie i znane obrazy na świecie


Najbardziej cenne obrazy na świecie znajdują się w najlepszych muzeach świata. Lecz wielu milionerów na świecie także posiada w swoich kolekcjach cenne sztuki. Każdego roku wielu najmożniejsi ludzi na świecie kupuje obrazy do domu. Dokonuje zakupu dzieł sztuki, jakimi są słynne obrazy wykonane przez wielkich artystów.


Do najbardziej drogocennych i znanych obrazów na świecie należy Mona Lisa wykonana przez Leonarda da Vinci. Przedstawia on żonę bogatego kupca z Florencji. Mistrz pracował nad tym obrazem przez piętnaście lat. Potem dzieło to zakupił król Francji i obraz został ustawiony w Muzeum w Luwrze.
Ten sam mistrz wykonał również inny bardzo słynny obraz noszący nazwę Ostatnia Wieczerza. Obraz przedstawia ostatni posiłek Jezusa Chrystusa ze swoimi uczniami spożyty przed śmiercią krzyżową.
Innym autorem znanego dzieła jest Michał Anioł. Namalował on fresk “Stworzenie Adama”., który zdobi centralną część Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.
Znanym na całym świecie obrazem są też “Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Jest to obraz przedstawiający martwą naturę.

Obrazy do domu można nabyć na stronie Arttor.pl.