Do jakich wnętrz lampy rustykalne?

Lampy rustykalne zawładnęły sklepami z oświetleniem. Wielu producentów lamp coraz chętniej i częściej produkuje modele, które idealnie wpisują się w minimalistyczny, prosty, wręcz sielski klimat. W czym tkwi ich urok? Dlaczego klienci wolą takie proste wzory od wielkich, kryształowych i rozłożystych żyrandoli? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedź poniżej.

W klimacie rustykalnym

Obecnie bardzo modne jest urządzanie przestrzeni domowych w konkretnym stylu. Klimat rustykalny, skandynawski, glamour, nowoczesny, boho – to one przejmują od początku do końca wnętrza mieszkań, domów, biur, a nawet pokoje hotelowe czy kawiarnie. Dlatego też, producenci różnorodnego asortymentu wychodząc klientom naprzeciw tworzą rzeczy, które idealnie wpisują się w konkretny nurt. Dopasowane są do konkretnego stylu pod każdym względem, dzięki czemu tak łatwo tworzy się spójne i harmonijne aranżacje.

Lampy rustykalne – za co doceniają je klienci?

Mnóstwo ludzi pokochało lampy w stylu rustykalnym za prostotę, sielski charakter i bliskość natury. Dominuje w nim minimalizm, ciepłe barwy w kolorach brązu, szarości, czerni, zieleni. W takich pomieszczeniach nie może zabraknąć również dobrze dobranych do nich lamp. Szklane oprawy, wystające żarówko, metalowa konstrukcja lub drewniane elementy – to takie lampy najczęściej można spotkać. I co ważne, ich wyjątkowy klimat i niepowtarzalny design jest bardzo trudny do podrobienia.

Jaką lampę wybrać? Kilka sprawdzonych modeli

W zależności od konkretnej przestrzeni – klienci mogą postawić na bardzo różnorodne lampy w rustykalnym stylu. Duże, czarne klosze z jedną żarówką dającą mocne światło idealnie wkomponują się w kuchni czy w jadalni. Z kolei, drewniane lampy z kilkoma przewiązanymi wokół nich “niechlujnie” żarówkami to świetny dodatek do przestrzennego salonu lub do urokliwej, klimatycznej sypialni. Proste szklane, okrągłe wzory będą pasowały z kolei do łazienek oraz do biur.

Jak widać z powyższego, wybór takich lamp na rynku jest bardzo duży, więc klienci bez problemu mają w czym wybierać. W zależności od ogólnej aranżacji oraz innych dodatków – można postawić na niezwykle ciekawy asortyment, który nie tylko idealnie będzie spełniać swoją funkcję, ale też który będzie ozdobą miejsca, w którym się znajdzie na stałe. Taka lampa to prawdziwy unikat we wnętrzu, którego na próżno szukać u innych znajomych. Dlatego też, warto przyłożyć się do tego zakupu, by postawić na model, który posłuży swojemu użytkownikowi przez następne kilkanaście lat.