Dywan marmurowy – oryginalny motyw wystroju wnętrza

Kamienne motywy stają się bardzo modne w ostatnich latach. Wykorzystanie tego motywu do aranżu wnętrza nadaje mu wyjątkowego i niecodziennego charakteru. Marmur obok granitu należą do szlachetnych kruszców, z których wyrabia się płyty, płytki i panele. 

Dywan jak marmur to oryginalny projekt, w którym motyw kamienny został przeniesiony na powierzchnię dywanu.  Rozwiązanie innowacyjne, pomysłowe, które z powodzeniem może być zastosowane w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach – nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim, loftowym, a nawet klasycznym. Można zaaranżować przestrzeń wewnętrzną z dywanem marmurowym w pomieszczeniach większych jak salon, lub mniejszych jak np. gabinet czy mały pokój.

Dywan jak marmur czerpie inspirację z natury

Dywan marmurowy odzwierciedla naturalny wzór skalny, których zachwycali się już starożytni rzeźbiarze i architekci. Marmur jest uosobieniem wytrzymałości i trwałości. W przeszłości często korzystało się z tego kamienia podczas wznoszenia historycznych budowli, z których wiele przetrwało do naszych czasów. Rzeźby marmurowe można spotkać w wielu zabytkowych obiektach jak kościoły, zamki, pałace czy dworki.

Marmur występuje w różnych barwach: białej, szarej, ale i czarnej. Takie właśnie kolory znajdują się na dywanach marmurowych. Zamiast wykładać posadzkę marmurem, można położyć na niej dywan jak marmur. Efekt i wrażenia są bardzo podobne, z jedną różnicą. Posadzka marmurowa jest chłodna w dotyku, natomiast dywan marmurek jest ciepły i przytulny.

Dywan marmurowy ożywia przestrzeń pomieszczenia

Wyłożenie podłogi w salonie czy pokoju dywanem marmurem ożywi przestrzeń całego pomieszczenia. Motyw kamienny świetnie będzie się komponował z innymi elementami pomieszczenia wykonanymi z drewna, metalu i szkła. Stosowanie do tonacji kolorystycznej dywanu marmurkowego należy dobrać pozostałe przedmioty i całość umeblowania.

Jeżeli dywan posiada wzór szarego marmuru – krzesła, kominek i meble powinny być w szaro-białej tonacji kolorystycznej. Naturalne wzory na dywanie marmurowym wyglądają bardzo efektownie, skupiają uwagę obserwatorów naturalnym wyglądem odwzorowanym z naturalnego kamiennego marmuru.

Dywan marmur dostępny na stronie SklepEureka.pl.