Dywan sznurkowy

Dywany sznurkowe to połączenie nowoczesności z tradycyjnymi metodami tkania chodników. Zapotrzebowanie na dywany jest widoczne już od kilku stuleci, ale jak wszystko tak i otuliny naszych podłóg ulegają modą i tak jak ich zastosowanie, zasadniczo nie uległo zmianie tak ich wzornictwo i materiały wykorzystane do produkcji już tak.

Dlaczego dywan sznurkowy?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka, skupmy się jednak na najważniejszych. Podstawowe zalety to:

Prosta forma

prosta forma nie oznacza prostacka, dywan tkany na płasko powstaje w wyniku zaawansowanego procesu tkackiego.

Nowoczesny design

fantastycznie pasuje do wnętrz urządzonych w stylu eco, idealnie komponuje się z drewnem, kamieniem, surowym tynkiem. Dywany i chodniki sznurkowe występują w bardzo wielu ciekawych wzorach i kolorach.

Trwałość

cechą włókien użytych do produkcji jest wysoka odporność na uszkodzenia mogące powstać w wyniku codziennego użytkowania dlatego też chodniki sznurkowe często układane są na schodach i innych ciągach komunikacyjnych wewnątrz budynków.

Cena

w wbrew powszechnej opinii, że to co dobre musi być drogie dywany sznurkowe swój stosunek jakości do ceny mają bardzo dobrze zbalansowany i tak świetną jakość wyrobu możemy otrzymać nie nadszarpując naszego domowego budżetu.

Bezpieczeństwo

znakiem naszych czasów są min. powszechnie występujące alergie, uczulenie na kurz to jedno z najczęstszych uniedogodnień życia, technika tkacka zastosowana w omawianych wyrobach nie pozwala by kurz osadzał się w ilościach podobnych do tych jakie występują w przypadku innych dywanów, których runo jest cięte. Nie oznacza to oczywiście, że „naszego sznurka” nie trzeba odkurzać, trzeba jednak nawet częste używanie odkurzacza w żaden sposób nie wpływa negatywnie na włókno.

Podsumowując możemy śmiało stwierdzić, że dywany i chodniki sznurkowe z pewnością zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dywan tkany na płasko dostępny na SklepEureka.pl.