Elegancka i funkcjonalna łazienka

Łazienka to pomieszczenie, które musi być funkcjonalne, ale również przytulne. Z roku na rok mamy coraz wyższe wymagania dotyczące łazienek. Jak zaaranżować łazienkę, by była przytulna i elegancka?

Natrysk czy wanna?

Pytanie, o to czy w łazience powinna być wanna czy może natrysk to odwieczny spór zwolenników jednego i drugiego rozwiązania. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne. Miejsce do kąpieli jest najważniejszym w łazience. Niezależnie od tego, czy będzie to wanna, czy kabina prysznicowa musi spełniać wymagania właściciela.

Salon łazienek może zaproponować bardzo wiele ciekawych rozwiązań. Kabiny prysznicowe mogą być naroże bądź wolnostojące. Wybór najczęściej podyktowany jest ilością miejsca, którą możemy przeznaczyć na natrysk. Ważny jest wybór panela prysznicowego. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takie jak hydromasaż, deszczownicę, czy wodospad.

W salonie łazienek Camero znajdziemy również bardzo duży wybór wanien. Zaczynając od dużych, wolnostojących, które będą pięknie wyglądały w pokojach kąpielowych do tych niewielkich dla miłośników długich kąpieli do małych łazienek.

Oświetlenie – niby nic, a jednak…

Zwracając uwagę na wyposażenie łazienek bardzo często zapominamy o dobrym i funkcjonalnym oświetleniu. Łazienka jest pomieszczeniem, które jednocześnie musi być praktyczne i nastrojowe.

Warto wykorzystać kilka źródeł światła, by móc osiągnąć zróżnicowane efekty w zależności od potrzeb. Salon łazienek, w którym możemy kupić oświetlenie górne, kinkiety, czy oświetlenie halogenowe zapewni oświetlenie na każdą okazję. Innego oświetlenia użyjemy wykonując zabiegi pielęgnacyjne, a zupełnie innego oświetlenia potrzebujemy relaksując się w wannie.

Wyposażenie łazienek to nie tylko wanna czy natrysk. Chcąc uzyskać funkcjonalną przestrzeń warto o tym pamiętać. Dobre oświetlenie jest jednym z elementów wyposażenia łazienki, którego nie można zlekceważyć.