Jak dbać o dywany z długim włosiem?

Dywany są bardzo popularnym elementem wyposażenia polskich domów. Dopełniają one wystrój wnętrza i stanowią przyjemny dla oka akcent wypełniający pustą przestrzeń na podłodze. Istnieje wiele różnych typów dywanów, które charakteryzują się właściwymi dla siebie parametrami. Dobór odpowiedniego modelu zależy od preferencji domowników. Jednym z najpopularniejszych obecnie typów są dywany z długim włosiem.

Dla kogo dywany z długim włosiem?

Produkty tego rodzaju pokochają osoby, które lubią czuć na skórze miły dotyk delikatnego i puszystego materiału. Taka właśnie mogłaby być charakterystyka dywanów shaggy. Tworzywo, z którego są wykonane, jest bardzo miękkie i sprawia, że chodzenie bosymi stopami po nim jest czystą przyjemnością. Dywany włochacze nie są jednak przeznaczone dla osób, które borykają się problemem alergii. Grube i gęste włosie jest idealnym siedliskiem dla kurzu, brudu, cząstek jedzenia i innych zanieczyszczeń, które potencjalnie mogą wywoływać reakcje alergiczne. Produkty te są również przeznaczone głównie dla osób, które nie mają problemów z częstym sprzątaniem, gdyż dywany z długim włosiem muszą być odkurzane bardzo często (najlepiej codziennie) oraz okresowo prane.

Jak utrzymywać w czystości taki produkt?

Tak jak było wspomniane, do grubej gęstwiny dywanu może trafić wiele zanieczyszczeń, które z czasem będą się tam akumulować, jeśli nie zostaną należycie wyczyszczone. Głównym obowiązkiem przy posiadaniu takiego przedmiotu jest jego dokładne odkurzenie. Należy robić to precyzyjnie, tak aby wniknąć w strukturę włosia i wyciągnąć cały brud – nawet z najgłębszych warstw. Mimo że odkurzanie jest podstawowym sposobem zadbania o czystość dywanu, z czasem, gdy zanieczyszczenia wnikną w materiał, może pojawić się potrzeba jego wyprania,. Wówczas dobrze jest zwrócić się do profesjonalnej pralni.