Jak dbać o glazurę w domu

Stałe elementy wykończenia wnętrz takie jak na przykład glazura, powinny być traktowane z uwagą – jeżeli będzie się o nie dbało prawidłowo, przez wiele lat będą się świetnie prezentować i stanowić ładną dekorację mieszkania. W Polsce glazura na ścianę to wciąż jeden z najbardziej popularnych sposobów na wykończenie łazienki czy kuchni.

Listwy do płytek wykończeniowe

Po położeniu glazury na ścianach w kuchni lub łazience, trzeba wybrać jeszcze fugi. Z reguły fugi nakłada się dopiero po kilkudziesięciu godzinach od przyklejenia płytek, warto pamiętać zatem o tej zasadzie. Kolejny etap to przyklejenie listwy do płytek wykończeniowe. Tego typu listwy do płytek wykończeniowe przykleja się na samej górze, tam gdzie kończy się glazura a zaczyna się ściana. To doskonałe rozwiązanie dekoracyjne, Dzięki takiej listwie płytki na ścianie prezentują się zdecydowanie lepiej. Ściana wygląda po prostu na perfekcyjnie wykończoną. Warto pamiętać o tym, aby już na etapie zakupów do remontu, kupić też listwy do płytek www.ekspercilazienek.pl. Jeżeli natomiast listwy wykończeniowe do płytek są już od dawna zamontowane, warto przyjrzeć się im krytycznym okiem raz na jakiś czas i w razie potrzeby wymienić na nowe.

Odświeżanie fug

Dekoracyjne listwy do płytek można u góry zamontować zawsze i wciąż, zatem nawet kilka lat po remoncie nic nie stoi na przeszkodzie temu, by w ten sposób wykończyć łazienkę. Można zrobić to na przykład przy okazji odświeżania fug, co zwykle ma miejsce raz na kilka lat. to perfekcyjny moment na ewentualną wymianę pojedynczych zniszczonych płytek, nałożenie nowych fug, być może nawet w innym kolorze. Po takim drobnym liftingu łazienka lub ściana w kuchni mogą prezentować się zupełnie inaczej i zdecydowanie lepiej. To najlepszy dowód na to, że przyjemne dla oka efekt można osiągnąć nawet niedużym kosztem.