Jak niskim kosztem odmienić pokój swojego dziecka?

małe dziecko na ramionach u matkiKiedy nie ma szans na większy remont czy wymianę mebli, jednak niezwykle mocno pragnie się przearanżować coś w pokoju dziecka – wystarczy kupić kilka dodatków, za pomocą których można wyczarować zupełnie inny klimat w pokoju. Do tego celu świetnie nadają się na przykład plakaty dla dzieci oferowane przez sklep Galeria Plakatów, nowe piękne tekstylia do dekoracji łóżka, albo worki czy pudełka do przechowywania zabawek.

Piękne plakaty dla dzieci

Ciekawie udekorowane ściany w pokoju dziecka mogą stanowić naprawdę mocny punkty wystroju tej przestrzeni w domu. Warto dobrać kilka plakatów w różnym formacie, które będą miały spójną i pasującą do siebie kolorystykę, jednak będą różniły się pojawiającymi się na nich motywami. Można oczywiście kupić komplet plakatów, która często sprzedawane są na przykład liczbie sztuk trzech, jednak tak naprawdę lepiej jest dobrać do siebie plakaty od różnych autorów. Będą wyglądały ciekawiej na ścianie. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z darmowych plakatów z internetu – można pobrać je na pulpit swojego komputera i wydrukować.

Nowe tekstylia do dekoracji łóżka dziecka

Kolejny świetny pomysł na odmianę pokoju dziecka to nowe tekstylia do łóżka. Od czasu do czasu warto zatem kupić maluchowi nową pościel i narzutę, oraz kilka poduszek dekoracyjnych. Jeżeli do tego dobierze się jeszcze baldachim nad łóżko – pokój zyska zupełnie nowy i modny charakter. Poza tym dziecku będzie się po prostu dużo milej sypiało, a baldachim nad łóżkiem stworzy wyjątkową atmosferę. Z pewnością każdy maluch będzie z przyjemnością kładł się do łóżka wieczorem, aby pod baldachimem poczytać jeszcze książeczkę. Inne tekstylia do pokoju dziecka to jeszcze nowe zasłony czy dywanik do położenia na podłodze obok łóżka. Tego typu rzeczy naprawdę nie kosztują dużo, a w połączeniu z na przykład nową galerię ścienną z wykorzystaniem plakatów dla dzieci, pokój zyska zupełnie nowy wygląd.