Jak urządzić pokój dziecka i nastolatka?

Tematy związane z urządzaniem domu i aranżacją wnętrz zawsze budzą sporo emocji. Nawet wśród samych domowników, spośród których rzadko zdarzają się dwie takie same opinie. Trzeba wszystkie te opinie wziąć razem i przeanalizować, aby finalnie wybrać najlepsze warianty.

Kontrowersje wnętrzarskie

tapeta-zblizenie-na-droge-mleczna

Wybór tapet szczególnie do pokoju dziecięcego budzi wiele emocji, ponieważ z jednej strony rodzice mają swoje przekonania i swoje racje, chcąc doradzać dziecku wybór czegoś ponadczasowego, co będzie ładnie wyglądało również za kilka lat. Z drugiej strony dziecko ma swoje dziecięce marzenia związane z tym co aktualnie kocha i co aktualnie jest jego największą pasją i miłością. Jeśli jest to ulubiona bajka, to trzeba liczyć się z tym, że wybór tapety może nie być wyborem na kilka lat, a raczej realnym scenariuszem jest ten scenariusz, w którym daną tapetę trzeba będzie za kilka miesięcy wymienić albo przynajmniej przeprowadzić w pokoju małą rewolucję. Moda zmienia się i zmieniają się również wnętrzarskie trendy.

Wzory do pokoju dziecka i nastolatka

Tapety z kosmosem można spodziewać się, że mogą spędzić w pokoju dziecka, na dziecięcych ścianach, przynajmniej kilka lat, spokojnie do momentu kiedy dziecko osiągnie wiek nastoletni. Takie wzory absolutnie nie budzą dziecinnych skojarzeń i nie są niczym dziwnym w pokoju nastolatka. Tapety kosmos to świetny wybór dla wszystkich, którzy pasjonują się astronomią i są zafascynowani kosmosem. Zresztą kto powiedział, że takie tapety nadają się tylko do pokojów dziecięcych i do pokojów nastolatków? Kosmiczne tapety z powodzeniem odnajdą się we wnętrzach ludzi dorosłych. Nie każda ściana musi zawierać elementy kosmiczne, można przecież w ten sposób urządzić jedną ścianę, a pozostałe mogą być klasyczne, białe lub z elementami koloru niebieskiego, który imituje niebo.