Jak wykorzystać panele tapicerowane w nowoczesnym mieszkaniu?

Ciekawie zaaranżowane ściany to podstawowy warunek eleganckiego wnętrza. Panele ścienne tapicerowane najczęściej wykorzystujemy w sypialni, ale nie jest to jedyna możliwość. Dlaczego warto zwrócić uwagę na panele tapicerowane i jak zaaranżować nowoczesne mieszkanie?

Nie tylko sypialnia

Panele tapicerowane ścienne mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej montujemy je nad łóżkiem w sypialni. Dzięki temu w trakcie wieczornego czytania możemy wygodnie się oprzeć o ścianę.

Panele tapicerowane sprawdzą się również w salonie. Świetnie wyglądają w niewielkich pokojach. Dzięki swojej przestrzennej strukturze optycznie powiększają pokój. Na ścianie, na której zdecydujemy się powiesić panele tapicerowane, nie warto umieszczać dodatkowych ozdób ściennych. Panele są wyjątkowo dekoracyjne i świetnie będą prezentowały się solo.

W pokoju dziecka można panele ścienne tapicerowane wykorzystać nad łóżkiem malucha, ale również w kąciku zabaw czy na długiej, pustej ścianie. Panele będą nie tylko ciekawą dekoracją, ale również ocieplą i wygłusza ścianę.

Panele tapicerowane

Montaż paneli tapicerowanych

Jedną z największych zalet paneli tapicerowanych ściennych jest ich prosty montaż. Można zatrudnić fachowca, ale bez problemu można zamontować je samodzielnie.

Przed przystąpieniem do montażu paneli tapicerowanych należy odpowiednio przygotować ścianę, którą należy odtłuścić i poczekać aż dobrze wyschnie. Drobne zabrudzenia oraz nierówności nie powinny stanowić żadnego problemu.

Panele tapicerowane ścienne montujemy na klej, który nakładamy w pięciu miejscach. Dzięki czemu mamy gwarancję, że panele będą dobrze się trzymały.