Jaką pralkę wybrać w zależności od ilości członków rodziny?

Rynek oferuje różnorodne rodzaje pralek. W związku z tym faktem, kiedy zastanawiamy się nad dokonaniem wyboru tej konkretnej, niejednokrotnie ciężko nam się ostatecznie na którąś zdecydować. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy dana pralka sprawdzi się w przypadku ilości członków naszej rodziny. Jak wiadomo im jest ich więcej, tym bardziej pojemną pralkę potrzebujemy.

pralki

Jaką pralkę wybrać, kierując się ilością członków naszej rodziny?

W tym temacie kluczowym dla nas kryterium, wedle którego dokonywać będziemy wyboru odpowiedniego dla nas urządzenia, jest pojemność pralki.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, ile członków liczy nasza rodzina. Jeżeli prowadzimy jednoosobowe gospodarstwo domowe, wówczas szacunkowo wykonujemy mniej niż 4 prania tygodniowo. Idąc tym tokiem rozumowania w naszym przypadku najlepiej sprawdzi się pralka o pojemności bębna wahającej się pomiędzy 4, a 5 kilogramów.

Jeżeli nasze gospodarstwo domowe kształtuje się w kombinacji 2+1, czyli dwoje dorosłych i jedno dziecko, wówczas dedykowaną na nasze potrzeby pralką jest ta o pojemności pomiędzy 6, a 7 kilogramów. Przeznaczona jest do maksymalnie 6 prań w tygodniu.

Ostatnią propozycją są pralki przeznaczone dla rodzin typu 2+2 i więcej, czyli dwoje dorosłych i dwoje dzieci. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się pralka o pojemności powyżej 7 kilogramów. W tym wypadku ilość wykonanych prań szacuje się na więcej niż 6 tygodniowo.

Co jest jeszcze istotne w kwestii doboru odpowiedniej pralki?

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną. Jeżeli często robimy pranie, wówczas dobrze byłoby wybrać pralkę A+++, dzięki której istnieje szansa na obniżenie zużycia energii aż do 70%. Ponadto, jeżeli posiadamy małe dziecko, które często śpi w ciągu dnia świetnym rozwiązaniem byłoby zakupienie pralki o możliwie najniższym poziomie hałasu, czyli najmniejszej ilości decybeli. Takie informacje można sprawdzić na etykiecie energetycznej urządzenia. Jeżeli jednak nie posiadamy na ten temat odpowiedniej wiedzy – zapytajmy o to sprzedawcę.