Jaki czajnik wybrać?

Wybór czajnika jest jednym z prostszych, ale jednocześnie bardzo ważnych wyborów, jakie podejmujemy podczas kompletowania urządzeń elektrycznych w nowym mieszkaniu/ domu. Warto rozważyć każdy rodzaj, wybierając ten, który najlepiej sprawdzi się w naszych warunkach. W tekście znajdziesz omówienie dwóch najpopularniejszych rodzajów- tradycyjnego i na kuchenkę indukcyjną.

Czajnik tradycyjny i czajnik z gwizdkiem

czajniki na gaz

Jeśli w naszej kuchni posiadamy tradycyjną kuchenkę gazową, najlepszym rozwiązaniem będzie czajnik tradycyjny oraz ten z gwizdkiem. Nie będziemy musieli zaopatrywać się w kolejne niepotrzebne przedmioty, a tak nie tylko zakupimy jedną rzecz, ale również zaoszczędzimy miejsca, ponieważ może on cały czas stać na kuchence. Problemem przy tego typu czajnikach może być utrzymanie w nich czystości poprzez gromadzący się w nich kamień.

Czajniki na gaz, można zobaczyć na: https://www.e-sas.pl/domdekor/czajniki

Czajniki na indukcję

Drugim omawianym dziś czajnikiem jest ten przeznaczony na kuchenkę indukcyjną. Jest on coraz bardziej popularny w polskich domach, których wystrój skupiony jest na nowoczesności. Sprawdzi się tu dobrze czajnik emaliowany, bądź stalowy. Dużą zaletą tego rodzaju czajników jest to, że ulegają procesowi korozji w takim szybkim tempie tak jak te tradycyjne, ale również  nie osadza się na nich kamień, co jest ważne jeśli chodzi o nasze zdrowie. Używanie tego rodzaju czajników jest również bezpieczniejsze ze względu na to, że indukcja sama w sobie jest dużo bardziej bezpieczna niż tradycyjna kuchenka gazowa. Przy zakupie czajnika na kuchenkę indukcyjną warto zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość dna, ponieważ musi ona pasować do tego jak  zbudowana jest nasza kuchenka.