Jakie płytki wybrać do łazienki?

wysokiej klasy płytki na podłogę

Wybór idealnych płytek do łazienki nie jest łatwą sprawą. Na szczęście w sklepach mamy ogromny wybór kolorów oraz wzorów. Bez problemu znajdziemy płytki podłogowe do łazienki imitujące drewno, kamień, taki jak marmur czy szalenie modny beton architektoniczny…

Zanim wybierzemy się na zakupy

Najczęściej wybieramy się do marketu budowlanego i wybieramy podłogowe płytki do naszej łazienki. Kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi, a to spory błąd. ! Architekci wnętrz twierdzą, że na początek warto zrobić projekt, który uwzględni rozmieszczenie wszystkich urządzeń. Musimy też wziąć pod uwagę metraż naszej łazienki. Dotyczy to zwłaszcza małych łazienek. Źle dobrane płytki mogą dodatkowo ją pomniejszyć. A tego przecież nie chcemy…

Terakota czy gres? Co wybrać?

W sklepach znajdziemy kilka rodzajów płytek ceramicznych. Są to

  • Gres porcelanowy,
  • Terakota,
  • Klinkier szkliwiony,
  • Glazura.

Każdy rodzaj płytek ma inne właściwości. Niektóre z nich na przykład glazura, są kruche i delikatne. A więc nie można ich układać na podłodze. Oczywiście klienci jako laicy nie muszą znać właściwości poszczególnych rodzajów płytek ceramicznych. Dlatego przed zakupami warto zasięgnąć porady fachowca. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale też sporo nerwów.

Niestety producenci płytek zazwyczaj oferują zdecydowanie mniejszy wybór płytek na podłogę. A to dlatego, że najczęściej są one jedynie tłem dla tych, które ułożone są na ścianach.

Same płytki to jeszcze nie wszytko. Musimy też pamiętać o doborze odpowiedniej fugi. Zanim zdecydujemy się na konkretny kolor zróbmy próbę “na sucho”.