Kabina prysznicowa czy wanna?

Remont łazienki to poważne wyzwanie. Jednym z najważniejszych pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć to pytanie, czy wolimy wannę czy może kabinę prysznicową?

Dla kogo wanna?

Wanna jest synonimem relaksu. Po ciężkim dniu można wypocząć i zrelaksować się. Niestety nie w każdej łazience będzie wyglądała dobrze. Małe łazienki dużo korzystniej wyglądają, gdy zamontujemy w nich kabinę prysznicową. Łazienka zyskuje dodatkowe metry, o które jest ciężko w wielu mieszkaniach.

Wybór wanny jest korzystniejszy, gdy mamy małe dzieci. Maluchy uwielbiają nurkować w pianie i chlapać się w wannie. Wanna sprawdza się również, gdy w rodzinie jest dwójka dzieci, między którymi jest nieduża różnica wieku. W takiej sytuacji można dwójkę maluchów wykąpać jednocześnie, co usprawni wieczorna toaletę. Oczywiście, jeżeli dzieci będą chciały wyjść z wanny.

Dla kogo kabina prysznicowa?

Kabiny prysznicowe to bardzo wygodne oraz oszczędne. Bardzo często wybierane są przez zwolenników szybkiego prysznica, który pobudza i pomaga rozpocząć dzień. Dużą ich zaletą są ich rozmiary. Możemy kupić kabiny narożne bądź wolnostojące. Rozmiary kabiny można dostosować do rozmiarów łazienki oraz miejsca, w którym planujemy umieścić natrysk.

Kabiny prysznicowe są również idealnym rozwiązaniem dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Wejście do wanny dla wielu osób może być trudne. W kabinie prysznicowej – https://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe dużo łatwiej się poruszać, a zamontowanie siedziska ułatwi toaletę.

Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Wybór zależy od tego, jakie mamy przyzwyczajenie oraz od metrażu łazienki, który ma znaczący wpływ na podejmowane decyzje. W mniejszych łazienkach na pewno korzystniej będą wyglądały kabiny prysznicowe, które nie tylko będą wygodne, ale również pozwolą zaoszczędzić miejsce w łazience. Do większych łazienek wybór jest dużo większy.