Obrazy do przedpokoju w ramie – w jakim stylu?

Historia sztuki przekazała wiele stylów i trendów, które można wykorzystać w dekorowaniu wnętrza. Jakie są te najpopularniejsze? Czy wśród nich jest coś, co wyrazi charakter właściciela? Czy obrazy do przedpokoju w ramach mogą być stylowe?

Nie bać się eksperymentów

Bardzo dużym uznaniem wśród dekoratorów wnętrz oraz samych właścicieli mieszkań cieszy się niezmiennie impresjonizm. Obrazy namalowane w tym stylu są niezmiernie popularne i naprawdę “cieszą oko”. Można sięgnąć po mniej znane reprodukcje autorów, takich jak Gustave Caillebotte czy Auguste Renoir. Jednak pamiętać należy, że impresjonizm to “wrażenie”. Współczesne obrazy malowane w tym stylu także istnieją i przedstawiają najczęściej ulotne zjawiska pogodowe, takie jak mgła, tęcza bądź ciekawy układ chmur. Eksperyment ze współczesnym impresjonizmem powinien zrobić nomen omen “wrażenie” na gościach.

Rama, czyli oprawa

Rama dzieło sztuki zwykle powinna dopełniać całość, nie przytłaczać samego płótna. To szczególnie ważne, kiedy pragniemy udekorować mieszkanie. Obrazy do przedpokoju w ramie to bardzo dobry pomysł. Rama nie tylko ochrania obraz z boków, np. przy przenoszeniu, ale stanowi stylowy dodatek, który wpływa pozytywnie na jakość całego obrazu. Obrazy impresjonistyczne wymagają ramy prostej, bez dużych zdobień. Można jednak zaproponować niewielki rzucik bądź intensywny kolor. Dobrym rozwiązaniem wydaje się kontrastowe odróżnienie ramy od koloru ściany, do którego jednak nawiązuje ogólna kolorystyka dzieła. Oprawa spełni swoją rolę.