Obrazy źródłem prawdziwej radości i zadowolenia domowników

O ludzkich gustach się nie dyskutuje. Zasada ta dotyczy także sztuki. Jednym dana rzecz się podoba, a u drugich wręcz przeciwnie nie wzbudza ona żadnych uczuć i emocji. Podobnie jest z obrazami do domu tego typu: https://witek.pl/artykuly-dekoracyjne/obrazy/ i nie ma w tej kwestii logicznego oraz racjonalnego wytłumaczenia.

Dlaczego niektórym ludziom zupełnie nie przeszkadza, że mają u siebie podróbki obrazów?

Po pierwsze zapewne dlatego, że zwyczajnie nie znają się na sztuce i nie widzą praktycznie żadnej różnicy między kopią a oryginałem. Po drugie kopia  jest przeważnie dużo tańsza od oryginału, a to ma dla domowego budżetu niebagatelne znaczenie. Po trzecie mało kto będzie w stanie dostrzec, że to falsyfikat. A obraz i tak zrobi olbrzymie pozytywne wrażenie na najbliższych znajomych i sąsiadach. Po czwarte dla ludzi pozbawionych odczuć wizualnych obrazy stanowią tylko dekorację. Dla nich liczy się przede wszystkim fakt, by wiszące na ścianie malowidło było czyste i niezakurzone.

Inne zalety posiadania nieoryginalnych obrazów w formie komputerowych wydruków?

Po pierwsze można je bez najmniejszych obaw czyścić i dopuszczać do ich kontaktów ze środkami chemicznymi lub wodą. Da się je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Nie trzeba się też zbytnio obawiać, że się zniszczą w trakcie transportu. Obrazy nie oryginały nie są narażone na utratę kolorów. Im ostre słońce za bardzo nie szkodzi. Poza tym są one na tyle wytrzymałe, elastyczne oraz odporne, że można je wyjmować z jednej do drugiej ramki. A one i tak na tym nie ucierpią. Najważniejsza zaleta obrazów- replik jednak polega na tym, że można je szybko odkupić, bo na rynku konsumencki jest wiele identycznych egzemplarzy.

Czy obrazy repliki też dodają wnętrzom uroku i powabu?

Ależ oczywiście. Co z tego, że nie są z pierwszej ręki. Jeżeli są tak samo kolorowe, wesołe i energetyczne, jak ich pierwowzory. Jeśli dobierze się do nich właściwe dodatki, będą takim samym pożytecznym impulsem jak renomowane dzieła. Falsyfikaty potrafią również sprawić, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze, przytulniejsze i wystawniejsze. A że nie mają wszystkich walorów estetycznych takich jak oryginały- dla całkowitego laika nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Jemu chodzi przede wszystkim, by dobrze się czuć w ich towarzystwie. Może i podróbki nie mają tego zwierzęcego magnetyzmu, lecz dla człowieka nieobeznanego ze sztuką i malarstwem, są tylko i wyłącznie kolorowymi zwojami papieru. I nic poza tym.

Gdzie kupić obrazy do domu?

Jest na pęczki takich miejsc, gdzie kupić obrazy do domu  w nieautentycznym  wydaniu można niemal od ręki. Pierwszym z nich są choćby sklepy wielopowierzchniowe. Tam kiczowata sztuka i obrazy pojawia się na zawołanie. Również antykwariaty są nasycone podróbkami obrazów. Kupując je tam, można nawet odnieść złudne wrażenie, że są stare i zabytkowe. Po pierwsze dlatego, iż są mocno zakurzone i pachną stęchlizną. Po drugie, bo czuć, ze w tamtym miejscu przestały wiele długich lat. Obrazy o wątpliwej autentyczności to przeważnie domena znanych portali aukcyjnych. Tam można znaleźć naprawdę niezłe nieautentyczne malowidła,  które do złudzenia imitują pierwowzór.