Oświetlenie posesji po zmroku

Nie zawsze jest tak, że wychodzimy i wracamy do domu za dnia. Jesienią i zimą bardziej prawdopodobne jest, że poruszamy się po naszej posesji lub zewnętrznym terenie firmy także lub przede wszystkim wtedy, gdy nie ma już światła dziennego. Dlatego tak istotne jest odpowiednie oświetlenie elewacyjne.

Kup lampy odpowiednie dla konkretnego budynku!

Dla wielu osób liczy się to, co w danym momencie jest modne – także jeśli chodzi o wystrój wnętrza, czy zdobnictwo zewnętrzne. Jednak w pierwszej kolejności, przy zakupie oświetlenia elewacyjnego warto pamiętać o:

  • wielkości i liczbie zabudowań na danej posesji,
  • wielkości terenu pomiędzy nimi oraz liczbie zakamarków, do których światło jednej lampy może nie docierać,
  • kształcie i wielkości budynków.
    Odpowiednie rozplanowanie oświetlenia zewnętrznego zagwarantuje bezpieczeństwo i wygodę poruszania się po posesji po zmroku.

Kupuj z głową

Inne lampy elewacyjne zakupimy nad wejście do budynku i wjazd do garażu, a inne, jeśli chcemy oświetlić podwórze (https://www.elampy.pl/196-lampy-elewacyjne). Warto wiec kupić źródła światła rzucające węższy lub szerszy snop światła.

Lampy trzeba umieścić tak, żeby nie raziły, a powodowały komfortowe poruszanie się w najbliższym sąsiedztwie danego budynku.

Dobre nie znaczy drogie

Dzisiaj na szczęście nie trzeba wydawać fortuny, aby zakupić odpowiednie lampy na elewacje. I trzeba przyznać, że właściwie spora większość ich modeli wygląda naprawdę estetycznie.

Obok lamp, które mają przede wszystkim ułatwiać nam bezpieczne wejście do środka, czy wjazd do garażu, są także takie źródła światła na elewacje, które spełniają przede wszystkim funkcję ozdobną. Przydają się np. na altanki, czy siedziby firm lub instytucji. Światło można więc jak najbardziej wykorzystać dla ozdoby. Pamiętajmy jednak, aby nie polegać tylko na nich, jeśli myślimy przede wszystkim o właściwym oświetleniu naszej posesji.