Pomysł na ścianę

Szukając ciekawych rozwiązań na dekoracje naścienne, prędzej czy później uwaga każdego zostanie skierowana na plakaty. Z pewnością jest to niebanalna forma sztuki, jednak czy na pewno odpowiednia do pomieszczeń mieszkalnych i to w dodatku dorosłych ludzi?

Plakaty w reklamie

Przed nastaniem ery social media i środków masowego przekazu, dostanie się przez sprzedawców do świadomości potencjalnych klientów było niezwykle trudne. Najczęściej realizowane było poprzez reklamy w czasopismach i gazetach lub też jako plakaty rozwieszane w najważniejszych punktach miasta.

Z reklamy zewnętrznej w postaci plakatów korzystali praktycznie wszyscy, jednak do dnia dzisiejszego tylko jeden zleceniodawca korzysta z nich nadal. Mowa oczywiście o kinie. Plakaty filmowe do dnia dzisiejszego budzą ogromne emocje. Zarówno te klasyczne, reklamujące filmy sprzed wielu lat, jak również całkiem nowe, wykonane nowymi technikami i przy użyciu o wiele nowocześniejszych sposobów.

Plakaty w mieszkaniu

Obecnie plakaty (wybierz swój ulubiony) są doskonałym gadżetem do umieszczenia ich na ścianach we własnym mieszkaniu. Są wyznacznikiem gustu, nowoczesności, ale także bezkompromisowości i niebanalności.

Przedstawiane na plakatach treści mogą być uzupełnieniem charakteru właściciela, jego podkreśleniem lub po prostu ładną ozdobą. Bardzo często wieszanymi plakatami, są filmowe, które są replikami oryginalnych plakatów kinowych.

W jakim sposób umieścić plakat na ścianie? Najlepiej w specjalnie do tego celu wyprodukowanej antyramie lub jeśli ktoś dysponuje większą gotówką, w ramie drewnianej w której plakat dodatkowo chroniony jest taflą szkła.

Powieszenie plakatów na ścianie jest znakomitym pomysłem, aby podkreślić charakter wnętrza i zakomunikować swój gust, styl i zainteresowania. Nadaje to bardzo specyficzny wydźwięk całej aranżacji, nie tylko pojedynczego pomieszczenia ale i całego mieszkania.