Rozdzielczość telewizora – jaką wybrać?

Podczas kupowania nowego telewizor liczyć się trzeba z tym, że zanim postawi się go w salonie i włączy ulubiony kanał, najpierw trzeba będzie przejść naprawdę długą drogę wyboru, aby stać się posiadaczem możliwie jak najlepszego modelu. Oprócz jednak jego wielkości, marki, czy też opcji dodatkowych, warto również zastanowić się, jaka powinna być dobra rozdzielczość nowego telewizora.

Co jest dostępnego na rynku?

Trudno jest od osoby, która nie śledzi nowych rozwiązań i technicznych zawiłości telewizorów oczekiwać tego, że Bedze miała pełną wiedzę na temat tego, jakie w ogóle na rynku dostępne są obecnie rozdzielczości sprzedawanych ekranów. Zdecydowanie najpopularniejszy jest telewizor 4K, choć na horyzoncie pojawiają się już powoli model 8K. W ogonie technologicznym pozostaje wersja Full HD, która lata temu wprowadziła do domów nową jakość wyświetlanego obrazu.

Jaka rozdzielczość będzie najlepsza?

Powstaje zatem zasadnicze pytanie, którą z oferowanych w sklepach rozdzielczości najlepiej wybrać? Jaki telewizor okaże się w tym zakresie najlepszym możliwym wyborem?

tanie telewizory

Nie da się ukryć, że jeśli kogoś interesują przede wszystkim najtańsze i najlepsze telewizory na rynku, z góry musi się zadowolić modelami o rozdzielczości Full HD. Obraz na takim modelu wygląda poprawnie, choć nie ma co liczyć na zachwycającą jakość. Kolejnym modelem jest wersja 4K, która jest dominującym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Trudno się dziwić, ponieważ telewizory 8K kosztują astronomiczne pieniądze, często przekraczając bez problemu 10 tysięcy złotych, podczas gdy właściwie nie ma na nie materiału, który można by w takiej rozdzielczości wyświetlić.