Zastosowanie energooszczędnej świetlówki

Na oświetleniu można wiele oszczędzić decydując się na odpowiednie produkty. Wybierać można różne wyroby energooszczędne, co obejmuje między innymi żarówki halogenowe, świetlówki czy oświetlenie LED.
Poszczególne wyroby oświetleniowe oferujące energooszczędność sprawdzą się inaczej w różnych miejscach. Pełny strumień świetlówki z najwyższej półki jest w stanie zapewnić wysokiej jakości oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach domu czy mieszkania.

Różne typy świetlówek

W sklepach elektrycznych znajdziemy różne typu świetlówek. W zależności od zastosowania rodzaju luminoforu możemy wyróżnić:

świetlówki led
  • świetlówki posiadające luminoforu wąskopasmowe posiadające trzy pasma
  • świetlówki z luminoforami wielopasmowymi
  • świetlówki z luminoforami halofosforanowymi.

Oświetlenie LED

Szczególnie do oświetlenia konkretnych punktów w przestrzeni można wykorzystać świetlówki led. Tego typu oświetlenie pozwala stworzyć ciekawe efekty dekoracyjne, gdzie wykorzystać można wyroby oświetleniowe o różnym poziomie jasności czy kolorze światła. Takie światło cechuje się dużą wydajnością, a decydować można się między innymi na barwę światła zieloną, niebieską czy czerwoną. Dobra oferta jest dostępna na hurtownia-światła.
Na energooszczędne oświetlenie warto zastosować szczególnie w dużych pomieszczeniach, w których spędza się dużo czasu. Do takich można zaliczyć dużą kuchnię czy przestronny salon. Zastosowanie ograniczających zużycie prądu żarówek pozwala na znaczne ograniczenie rachunków za prąd.