Zegar ścienny – ciekawa ozdoba salonu

Dobrze dobrany zegar wiszący to coś więcej niż odmierzacz czasu. To często małe dzieło sztuki, które swoim designem dba o świetny wygląd salonu. Nowoczesne, minimalistyczne, rustykalne. Każdy inny i każdy wspaniały. Pokazuje czy trzeba się spieszyć, czy też to dobra pora na chwilę relaksu. Bez niego ściana wydaje się niekompletna. Za to z nim, prezentuje się doskonale.

Z tarczą czy bez tarczy?

Na szczęście czasy spartańskie minęły i każde rozwiązanie oznacza zwycięstwo. Jest wielu zwolenników zegarów ściennych do salonu bez tarczy. To zegary, które posiadają jedynie delikatną obwódkę, czasem same cyfry lub symbole a czasami tylko wskazówki. Prezentują się nowocześnie i elegancko. Minimalistycznie, bez zbędnych ozdób i przepychu. Nie rozpraszają, nie dekoncentrują, ale i tak skutecznie odmierzają czas.

zegary ścienne do salonu

Wśród zegarów tarczowych trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stylu urządzony jest salon. Do tych tradycyjnych pasują zegary pięknie zdobione, rzeźbione w drewnie lub metalu. Doskonale sprawdzą się tu również zegary z kukułką i wahadłem.

W salonie nowoczesnym często pojawiają się chłodniejsze akcenty. Zegary z metalową tarczą, minimalistyczne, często cyfry zastąpione są jedynie prostymi kreskami.

Zegary inne niż wszystkie

Na uwagę zasługują zegary ścienne do salonu, których tarcza przypomina barometr, tachometr lub stoper. Swoją niekonwencjonalnością wyróżniają się zegary o fantazyjnych kształtach, np. w kształcie dzbanka do herbaty czy kierownicy. Ciekawe jest także połączenie tarczy zegarowej z gazetnikiem. W salonie w stylu rustykalnym bardzo dobrze wyglądają czasomierze stylizowane na repliki zegarów stacyjnych.

Pomysł na prezent

Zegary ścienne do salonu to także niebanalny pomysł na upominek dla bliskiej osoby. Szczególnie dobrą okazją jest parapetówka lub przyjęcie weselne. Zegar dobrze dopasowany pod względem wyglądu i rozmiaru z pewnością ucieszy osobę obdarowaną. Ciche tykanie wskazówek będzie przyjemnie kojarzyć się darczyńcą.