Zegary w różnych aranżacjach

Stworzenie stylowej i funkcjonalnej aranżacji wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Różnorodność nurtów i stylów wystroju wnętrz może z jednej strony inspirować, z drugiej zaś wprowadzać w niemałą konsternację. Urządzanie pomieszczeń w celu funkcjonalnego wykorzystania ich metrażu i nadania charakteru całemu wnętrzu jest trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać, że klimat i atmosferę wnętrza tworzą oświetlenie, tkaniny i wszelkiego rodzaju akcesoria. Dodatkiem, który jest w stanie całkowicie odmienić oblicze danego pomieszczenia, jest zegar. Jak wybrać zegar, aby współgrał on z resztą otoczenia?

Rola zegara w aranżacji wnętrz

Od setek lat zegary odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. To dzięki nim łatwiej jest nam zarządzać własnym czasem i organizować cały rytm swojego życia. Zegary oprócz oczywistej funkcji, jaką jest odmierzanie czasu, pełnią także rolę dekoracji. Wiele zegarów to małe dzieła sztuk, które swoimi walorami estetycznymi i kunsztem wykonania zachwycają każdego.

na zdjęciu powyżej – model klasycznego zegara z katalogu Witek.pl

Zegary wykorzystywane w aranżacji wnętrz są bardzo ciekawym dodatkiem dekoracyjnym. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się zegary w stylu retro. Osoby, z nieco bardziej zasobnym portfelem mogą nawet pokusić się o wzięcie udziału w aukcji, podczas której można wylicytować zegar, który oprócz wartości estetycznej, ma także wartość historyczną. 

Które pomieszczenia warto wyposażyć w zegar?

Wybranie odpowiedniego miejsca na zegar ma kluczowe znaczenie. Wiele osób decyduje się na umieszczenie zegara w przedpokoju. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, a poza tym taki zegar od razu przykuwa uwagę osób, które nas odwiedzają. Warto więc zadbać o to, aby design zegara był naprawdę atrakcyjny.

Zegary można umieszczać właściwie wszędzie. Wiele osób decyduje się na dołączenie go elementów wystroju kuchni. A zatem także w kuchni zegar może sprawdzać się jako funkcjonalne urządzenie, a przy tym stanowić świetną dekorację. Dobrymi miejscami na stylowy zegar może być także sypialnia bądź domowy gabinet. 

Jak wybrać zegar?

Producenci zegarów oferują bardzo szeroką gamę czasomierzy działających w oparciu o różne mechanizmy i zaprojektowane w różnych stylach. Wybierając zegar do swojego domu, należy kierować się przede wszystkim wystrojem całego wnętrza. Jeśli więc wnętrze danego domu urządzone jest w stylu nowoczesnym z uwzględnieniem różnego rodzaju nowinek technologicznych, duży cyfrowy zegar naścienny będzie idealnym pomysłem.

Osoby, których domy urządzone są w stylu klasycznym, powinny skupić uwagę przede wszystkim na zegarach analogowych. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużym metrażem i dość zasobnym budżetem, możemy pokusić się o stylowy zegar stojący, który nadaje niesamowitego klimatu całemu pomieszczeniu. Jeśli mamy ku temu warunki, możemy zaopatrzyć się w zegar wybijający godziny. Osoby, które w swoich domach mają kominek, z całą pewnością mogą udekorować go zegarem przeznaczonym specjalnie na tego typu miejsca. Zegary kominkowe to zwykle ciężkie i kunsztownie wykonane zegary z mosiądzu, które można znaleźć głównie w sklepie z antykami.