Bezpieczeństwo domu a inteligentne żarówki

Domy wyposażone w technologię smart są uznawane za dużo bardziej bezpieczne, niż te jej pozbawione. Ludzie mają różne zdania na ten temat, ale na pewno można wskazać kilka ewidentnych zalet inteligentnego oświetlenia w kontekście zagrożenia np. włamaniem.

Jak odstraszyć włamywacza?

inteligentne żarówki

Osoby, które zamierzają się włamać, mogą przez dłuższy czas obserwować dom. Nawet jeśli właścicieli faktycznie nie ma, działające inteligentne oświetlenie nie pozwala tego jednoznacznie stwierdzić. Podczas systematycznej obserwacji zaczynają być jednak widoczne pewne kwestie, np. fakt zapalania się określonej części świateł, zawsze w tej samej ilości i kolejności. Z uwagi na to, że niektóre inteligentne żarówki mają możliwość zmiany koloru światła i inne dodatkowe opcje, warto wykorzystać to do stworzenia bardziej jakościowej „iluzji”. Ustawienie nieregularnych pór świecenia czy też innej barwy światła może zadziałać pozytywnie i odstraszyć włamywacza. Sprawdź ofertę – link.

Bezpieczeństwo domu na co dzień

Dzięki inteligentnemu oświetleniu znacząco spada ryzyko wystąpienia problemów wywołanych ciemnością. W domach, w których korzysta się ze wspomnianych systemów, dużo rzadziej dochodzi do wypadków z udziałem np. osób starszych lub dzieci. Na dalsze podniesienie bezpieczeństwa można wpłynąć poprzez wpływanie na bezawaryjność i jakość poszczególnych elementów inteligentnego oświetlenia. Każda smart żarówka powinna pochodzić od znanego producenta, dodatkowo dużo lepiej sprawdzi się skonfigurowanie osobno każdego pomieszczenia lub fragmentu systemu. Minimalizuje to ryzyko awarii.