Co można położyć na płycie nagrobkowej?

Śmierć bliskiej nam osoby zawsze jest przykra. Często żałujemy, że nie powiedzieliśmy takiej osobie, że ją kochamy i taki żal zostaje z nami na bardzo długo. Warto dlatego za życia dzielić się z najbliższymi swoimi emocjami, aby pokazywać jak bardzo na nim nam zależy. Po śmierci należy zadbać o to, aby płyta nagrobkowa była zawsze zadbana oraz aby regularnie odwiedzać bliską ci osobę. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić co można położyć na płytę osoby zmarłej, aby wyglądała ona bardzo schludnie.

znicz

Znicze

Położenie na płycie nagrobkowej znicza jest znakiem, że w naszych sercach osoba zmarła pozostanie na zawsze. Jest to co prawda tylko i wyłącznie światło, ale jest to znak, że ktoś o nią dba i cały czas się za nią modli. Do wyboru jest tak wiele zniczy, że aż trudno je tutaj wymieniać. Nie dość, że dziś można kupić znicz szklany w każdym rozmiarze o różnych kształtach, to w dodatku producenci starają się oferować takie wzory, które mają tylko przyciągnąć do zakupu. Należy też powiedzieć, że najtańsze znicze można kupić za około 2 zł, a z kolei te najdroższe kosztują kilkanaście razy więcej, ale ostateczny zakup należy w końcu do klienta. W sklepie internetowym e-sas.pl można znaleźć bardzo szeroką ofertę zniczy.

Kwiaty

Decydując się na położenie kwiatów, warto pamiętać jakie były ulubione kwiaty osoby zmarłej. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie położenie żywych kwiatów, chociaż one też mają swoje wady w postaci krótkiego okresu terminowania, ponieważ trzeba je regularnie podlewać i dbać o nie, a z kolei sztuczne kwiaty mogą wytrzymać o wiele dłużej. Duży znicz doskonale będzie się komponować z każdymi kwiatami – niezależnie od tego czy będą to sztuczne czy żywe.