Czy ościeżnica regulowana jest dobrym wyborem?

Ościeżnice sprzedawane są w komplecie razem z drzwiami, jednak producenci obok zwykłych standardowych ościeżnic proponują w swojej ofercie także ościeżnice regulowane. Są to futryny łatwe w montażu, dające wizualnie bardzo dobry efekt końcowy i idealnie pasujące do murów krzywych i źle wypoziomowanych.

Jakie są ościeżnice regulowane?

Regulowane futryny łatwo dają się zamontować, instaluje się je na ścianie a nie w jej wnętrzu. Jednak nie zawsze jest miejsce na zamontowanie specjalnych opasek i z tego też powodu nie w każdym miejscu da się zamontować regulowane futryny. Regulowane ościeżnice mają określony zakres swojej regulacji i występują w kilku rozmiarach. Można je dopasować idealnie do otworów drzwiowych, tylko warunkiem jest dokładne ich wymierzenie. Producenci produkują ościeżnice z MDF i drewna i wtedy najczęściej spotyka są ościeżnice z sosny, jesionu, dębu czy orzecha.

Profesjonaliści zrobią nam dokładne wymiary

Decydując się na zakup drzwi, w każdym miejscu czy to w sklepie czy u producenta najpierw zapytają się nas o konkretny wymiar. Dlatego też w miejscach gdzie sprzedaje się okna, drzwi i futryny najpierw proponuje się spotkanie by wymierzyć dokładnie otwory drzwiowe czy okienne. Podczas takich pomiarów fachowiec stwierdzi też jaki rodzaj futryny będzie dla naszych wnętrz idealny. Futryna raz zamontowana z danymi drzwiami będzie, w komplecie, służyć nam przez długi czas, dlatego tez istotne jest jak wpasuje się ona do danego stylu wnętrza. Ościeżnica regulowana najlepiej sprawdza się tam gdzie powierzchnie są duże i bardzo przestrzenne.