Czym są lamele drewniane?

Pod nazwą lamele drewniane kryje się rodzaj bardzo eleganckich paneli dekoracyjnych. Mogą one służyć do pokrycia ścian w pomieszczeniach użytkowych, poczekalniach czy w dowolnym innym wnętrzu. Są bardzo modne i pasują do mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu.

Wybór lameli drewnianych do mieszkań

W wielu mieszkaniach rozwiązania drewniane będą główną składową specyficznego klimatu. Uniwersalność drewna w tej odsłonie jest jednocześnie nawiązaniem do tradycji i wskazaniem na sięganie po nowoczesne trendy. Ściany udekorowane panelami kojarzą się ze stylem minimalistycznych wnętrz ukazywanych np. w prasie branżowej.

Prezentują się elegancko i nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych dekoracji. Dostępne są przeważnie w standardowych kolorach, jakie przybiera drewno, ale spotyka się różne odcienie w zależności od upodobań. Dzięki temu łatwiej jest dobrać je do stylu dominującego we wnętrzu.

Wybór lameli drewnianych do mieszkań

Chłodny blask lameli

Istnieje sporo możliwości upiększenia pomieszczeń dzięki odpowiednio dobranym panelom z drewna. Lamele na ścianie tworzą lekko opalizującą płaszczyznę i dobrze rozświetlają nawet niewielkie wnętrze, do którego wpada mała ilość światła dziennego. Z reguły pokrywają całe ściany lub ewentualnie jedną wybraną.

Lamele drewniane pionowe montuje się w orientacji pionowej, jak wskazuje nazwa. Ich rola to nie tylko nadanie wnętrzu swoistego stylu, ale też optyczne zwiększenie przestrzeni – sufit zdaje się być dużo wyżej niż faktycznie jest. Efekt można dodatkowo modyfikować poprzez zmianę szerokości paneli – im węższe, tym będzie silniejszy.