Dekoracje do domu, które sprawią, że okna będą eleganckie i ciekawe

Wystrój okna jest wyjątkowo ważnym, chociaż często niedocenianym elementem w dekorowaniu mieszkania. Eleganckie firany, zasłony oraz ciekawe dekoracje na oknie sprawią, że salon stanie się gustowny i niebanalny. Jakie dekoracje okien wybrać?

Firany – nadal modne

Okienne dekoracje do domu to wiele różnorodnych propozycji. Rolety, zasłony czy żaluzje świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Nie można jednak zapomnieć o firanach, które nadal są modne.

akcesoria do domu

Wybierając wyposażenie do domu, takie jak firany trzeba zwrócić uwagę, by nie zasłaniały zbyt dużo światła. Delikatne firany sprawdzą się w każdym salonie. Niezbędne akcesoria do domu, gdy zdecydujemy się na ozdobienie okna firanami to karnisze. Więcej znajdziesz tu.

Karnisze do nowoczesnego wnętrza powinny być proste. Do salonu w stylu skandynawskim warto wykorzystać karnisz drewniany. W mieszkaniu, które urządzone jest w industrialnym stylu warto zastosować karnisz metalowy w czarnym kolorze.

Dekoracyjny parapet

Parapet to przestrzeń, o której często zapominamy. Jest to świetne miejsca, które można wykorzystać, by postawić dekoracyjne akcesoria do domu.

Idealne dekoracje do domu na parapet to kwiaty. Żywe dla osób, które umieją zajmować się roślinami, sztuczne dla zabieganych. Latarenka świetlna sprawdzi się na jesienne, ponure pogody. Sprawdzi się również lampa stołowa, która ustawiona na parapecie wygląda niezwykle elegancko i ciekawie.

Wybierając wyposażenie domu koniecznie trzeba pamiętać o wystroju okna oraz parapetu, który jest bardzo wdzięcznym miejscem do stworzenia ciekawego zakątka z dekoracyjnymi akcesoriami, które ożywią wygląd mieszkania.