Dlaczego warto postawić na listwy przypodłogowe MDF?

Oryginalne listwy przypodłogowe MDF są bardzo minimalistyczne i eleganckie, dlatego też spotkać je można nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z oryginalnego designu, ale również z bardzo atrakcyjnej ceny, która dla wielu inwestorów odgrywa kluczową rolę.

Dlaczego warto postawić na oryginalne listwy MDF?

Nowoczesne przypodłogowe listwy MDF mogą pochwalić się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też jest to inwestycja na lata. Godne polecenia są przede wszystkim wilgocioodporne listwy, które doskonale sprawdzą się nawet w łazience. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście białe modele. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamówić listwy w dowolnej barwie z palety kolorów NCS i RAL.

Listwy przypodłogowe mdf

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe należy dostosować do indywidualnych potrzeb danego lokum. Osoby, które chcą zamontować listwy w łazience albo innymi wilgotnym pomieszczeniu powinny postawić na wspomniane powyżej listwy wodoodporne. Ogromną rolę odgrywa także ogólna stylistyka danego wnętrza. Do jasnych podłóg najlepiej wybrać dość wysokie listwy przypodłogowe MDF. Jeżeli chodzi o ciemną posadzkę, to w tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzą się listwy niskie. Najbezpieczniejszym wyborem będzie postawienie na listwy, które mają taki sam odcień jak posadzka. W ten prosty sposób można wizualnie powiększyć przestrzeń danego pomieszczenia. Do posadzek ceramicznych albo popularnego betonu architektonicznego najlepiej sprawdzą się listwy aluminiowe albo stalowe.