Dlaczego warto urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to połączenie klasycznej elegancji z domowym ciepłem i relaksem, który tak bardzo sobie cenimy. Wyróżnia się jasnymi kolorami, często wzbogaconymi przez drewniane elementy, co sprawia, że wnętrza wydają się większe i pełne naturalnego światła. Oto kilka rad, które pomogą Ci urządzić łazienkę w skandynawskim stylu!

Im więcej natury, tym lepiej

Styl skandynawski jest bardzo nowoczesny, ale niezwykle ważną rolę odgrywa w nim również natura, szczególnie drewno. Niestety łazienka jest miejscem bardzo wilgotnym i z tego powodu naturalne deski mogą szybko ulec zniszczeniu. Dlatego podczas wyboru mebli, warto zdecydować się na takie, które swoim wzorem imitują drewno, ale jednocześnie są bardzo dobrej jakości. Przed zakupem wypytaj dokładnie producenta o materiał, z jakiego meble są wykonane. Pamiętaj, że im większa wytrzymałość, tym więcej zaoszczędzonych pieniędzy. Nie możesz też zapomnieć o dodatkach. Jednym z podstawowych elementów każdej łazienki jest lustro. Najbardziej funkcjonalne i eleganckie są lustra łazienkowe z półką – szeroki wybór u Ekspertów Łazienek, dzięki której zyskujesz dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Warto wybrać duże lustro, które będzie pełniło także rolę dekoracji i optycznego zwiększenia powierzchni.

Postaw na rozświetlenie

W stylu skandynawskim królują jasne kolory, takie jak różne odcienie bieli, szarości czy błękitu. Takie barwy zyskują jeszcze więcej elegancji w połączeniu z drewnem. Ale warto pamiętać, że panele drewniane w łazience nie są najlepszym pomysłem, ponieważ na skutek działania wilgoci mogą się szybko odkształcić i ulec zniszczeniu. Nikt nie chciałby w swoim domu ciągłych remontów i rosnących wydatków, dlatego też większość osób decyduje się na płytki, które świetnie imitują drewno. Często są tańsze oraz dużo bardziej wytrzymałe, a dbanie o ich dobry stan nie jest zbyt pracochłonne. Jeśli Twoja łazienka nie należy do zbyt dużych, rozważ zakup płytek o większej powierzchni. Podobnie jak jasne ściany sprawią one, że wnętrze od razu wyda się dużo większe niż jest w rzeczywistości.