Drewno czy mdf – w jakie listwy zainwestować?

Nie da się ukryć, że remont w domu to ciężki kawałek chleba. Wszechobecny kurz, wiecznie opóźniające się terminy, hałas – to wszystko skutecznie zniechęca do odświeżenia mieszkania. Dodatkowo trzeba przygotować również spory zasób – zarówno finansowy jak i energetyczny. Co chwilę trzeba podejmować jakieś decyzję, chociażby taki czy wybrać listwy przypodłogowe drewniane, czy te wykonane z mdf? Na szczęście, po kilku tygodniach bałaganu wszystko wraca do normy i można cieszyć się pięknym, zadbanym mieszkaniem na nowo.

Jak dobrać listwę do podłogi?

Spora część osób nie wyobraża sobie innego rodzaju podłogi w domu, niż ta wykonana z prawdziwego drewna. Owszem, ma to duże plusy – drewno wizualnie ociepla mieszkanie i przepięknie się prezentuje. Ciężko jest jednak dobrać listwy przypodłogowe drewniane, które będą w stu procentach pasować kolorystyczne do wybranych desek. Większość producentów podłóg posiada jedynie zbliżone kolorem listwy. W tym wypadku warto zdecydować się na listwy przypodłogowe mdf i wybrać je w kolorze, na przykład białym, jeśli ma się na przykład białe ściany. Wygląda to elegancko i estetycznie. W przypadku paneli drewnopodobnych oraz płytek, również warto wybrać listwy przypodłogowe wykonane z mdf.

Jak czyścić listwy mdf?

Niestety, listwy wykonane z tworzywa mdf, zwłaszcza te utrzymane w jasnej tonacji, są dość ciężkie w utrzymaniu w czystości. Po prostu materiał ten przyciąga dużo kurzu i jest on widoczny, znacznie bardziej niż na listwach drewnianych. Wystarczy jednak przejechać taką listwę szmatką z mikrofibry, zwilżoną wodą. Nie należy odkurzać odkurzaczem, ponieważ listwy te mogą się zarysować.

Najlepsze listwy przypodłogowe drewniane zakupisz tu