Drzwi przesuwne – jak wpływają na estetykę i funkcjonalność wnętrza?

Drzwi przesuwne w mieszkaniu nadal zaskakują. Jest to rozwiązanie, które ma oryginalny wygląd i jednocześnie jest funkcjonalne. Kiedy warto zdecydować się na drzwi przesuwne?

Jak zaoszczędzić miejsce?

Drzwi rozsuwane to idealny sposób na zaoszczędzenie cennej powierzchni. Rozwiązanie to sprawdzi się w mieszkaniach niewielkich, ale również w korytarzach, gdzie drzwi jest dużo.

Usytuowanie drzwi obok siebie stanowi problem, gdy kilka par drzwi jednocześnie zostaje otwartych. Skrzydła drzwi sprawiają, że pomieszczenie staje się ciasne i mało funkcjonalne. Drzwi przesuwne, które po otwarciu są schowane w kasecie nie wprowadzają takiego wrażenia chaosu, jak drzwi uchylne.

W niewielkich mieszkaniach, w których właściciele chcą wydzielić dodatkową przestrzeń również warto wykorzystać drzwi rozsuwane. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się drzwi szklane, które nie tylko wyglądają niezwykle estetycznie, to dodatkowo wpuszczają do pomieszczenia światło i sprawiają, że jest ono jasne i przyjemne.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Drzwi rozsuwane mają tak samo wiele fasonów i wzorów, jak klasyczne drzwi uchylne.

Do nowoczesnych wnętrz warto wybrać drzwi szklane. Wnętrza w stylu skandynawskim idealnie będą wyglądały z drzwiami rozsuwanymi drewnianymi. Mieszkanie loftowe potrzebuje drzwi drewnianych, na ciężkich, czarnych prowadnicach, warto również zadbać, by po otwarciu drzwi nie chowały się w kasetę, lecz były widoczne, co jest dodatkowym elementem dekoracyjnym nadającym wnętrzu niecodziennego charakteru.