Gramatura ręcznika plażowego. Bardzo ważne kryterium wyboru

Zakup ręcznika na plażę nie jest większym problemem. Każdy sklep z ręcznikami ma takie ręczniki w swojej ofercie. Szczególnie jednak przy nich warto zwracać uwagę na gramaturę czyli ciężar ręcznika. To bardzo ważne kryterium wyboru. Ręcznik plażowy – w przeciwieństwie do innych – może być ręcznikiem o niskiej gramaturze. Takie ręczniki plażowe bowiem szybko schną.

Gramatura jest bardzo istotna

Oczywiście szukając ręczników plażowych nie warto stawiać na takie, które mają wyjątkowo niską gramaturę. Taki ręcznik na plażę, owszem, bardzo szybko będzie wysychał, jednak wycieranie się nim nie będzie należeć do przyjemności. Będzie dobrze wchłaniać wodę, ale tylko przez chwilę. Szybko stanie się mokry, a wycieranie się nim będzie jak wycieranie się mokrą szmatką. Z pewnością takim ręcznikiem dobrze się nie wytrzemy. Idealne na plażę są ręczniki o gramaturze około 300-400 gramów. Oczywiście nie bez znaczenia jest też sam materiał, z którego wykonano ręcznik. Najlepsze to ręczniki bawełniane, choć warte uwagi są także ręczniki bambusowe. Nieco droższe, jednak atrakcyjne i trwałe.

Wygodne w użytkowaniu i przenoszeniu

Ręcznik na plażę z tutumi – https://tutumi.pl/dom/sport-turystyka/reczniki-plazowe.html jest z reguły bardzo duży. Kupując ręcznik o wspomnianej – małej gramaturze – nabywamy ręcznik w miarę cienki. Jego użytkowanie będzie bardzo łatwe, równie proste będzie też jego przenoszenie. Bez problemu takie ręczniki można złożyć i schować do torby. Nie zajmą wiele miejsca, więc ich przenoszenie nie będzie problemem. Nie będą tez zajmować w torbie miejsca, które jest potrzebne na inne rzeczy.

Ręczniki trzeba często suszyć.

Bez względu na to czy chodzi o ręcznik, który będziemy użytkować na plaży czy też o ręczniki łazienkowe, nie powinno się zapominać o jednym, Ręczniki trzeba bardzo często suszyć. W zawilgoconych rozwijają się bowiem grzyby i bakterie chorobotwórcze.