Ile warto wydać na szafę do sypialni?

Szafa w sypialni to podstawa. To w niej domownicy trzymają najpotrzebniejsze rzeczy i to dzięki niej w tym pomieszczeniu panuje ład i porządek. Wybór odpowiedniej szafy wcale nie jest takim prostym zadaniem. Dlaczego? Producenci mebli z roku na rok tworzą coraz ciekawszy i praktyczniejszy asortyment, z którego ciężko wybrać tylko jeden, idealny model. Na jaki model decydują się najczęściej klienci? Jakie trendy panują w tym sezonie? 

Najpopularniejsze modele

Od kilku miesięcy w sklepach meblowych można znaleźć albo szafy bardzo designerskie, nowoczesne albo ich przeciwieństwo – modele stylizowane na stary styl, w klimacie lekko królewskim lub glamour. Taka szafa z ubraniami idealnie nadaje się do sypialni, gdyż w tym pomieszczeniu ilość mebli jest bardzo ograniczona, a wszystko to, co się w nim znajduje powinno mieć odpowiedni rozmiar, kształt i kolor. Dlatego też, większość klientów zwleka z jej zakupem, gdyż kompletnie nie wiedzą, na co się w ostateczności zdecydować. 

Jak wybrać szafę na ubrania?

By dokonać odpowiedniego zakupu asortymentu, który posłuży klientom przez co najmniej kilka lat – trzeba postawić na model bardzo pojemny, praktyczny, dzięki któremu w domu zapanuje porządek. W takiej szafie powinny znaleźć się wieszaki na odzież, która wymaga zawieszenia oraz półki, by dużo ubrań można było na nich odpowiednio umieścić. Niezbędne są także wszelkie przegródki lub komory, w których to można umieści dodatki takie jak choćby: biżuterię, szaliki, rękawiczki, czapki czy choćby stroje kąpielowe(rzeczy sezonowe). To wszystko znacznie ułatwia i usprawnia przechowywanie rzeczy na co dzień.

Jak podejść do tego zakupu?

Dobrą, praktyczną i efektowną szafę można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Trzeba jednak znać wszystkie wymiary pomieszczenia, wiedzieć, gdzie ma być ona usadowiona oraz w jakim stylu powinna być, by idealnie wkomponowała się w całe wnętrze. Można postawić na modele idealnie dostosowane do klimaty skandynawskiego, glamour, nowoczesnego, nowojorskiego czy angielskiego. Szafy w takim wydaniu będą wyróżniały się określoną kolorystyką, kształtem, dodatkami a nawet sposobem otwierania. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to zakup na lata – dlatego warto podejść do niego pragmatycznie i zastanowić się, czy wybrany model będzie pasował również do innej aranżacji wnętrz, jeżeli klient zapragnie coś zmienić w swojej sypialni?

Ile kosztują takie szafy?

Sprawdzony, solidny model wcale nie musi być drogi. W sieciówkach meblowych znaleźć można szafy ubraniowe, które spokojnie pomieszczą rzeczy maleństwa – za około 2000 – 3000 zł. Gdy chce się postawić na szafę stylizowaną trzeba wydać odrobinę więcej. Z kolei model w klimacie rustykalnym czy boho – będzie kosztował około 1000 – 2000 zł. Tu klient płaci za naprawdę dobre drewno i świetne wykonanie. Ponadto, trzeba pamiętać, iż taka prosta, minimalistyczna szafie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach oraz prawie w każdej aranżacji. W każdej chwili klient sam może dokonać jej renowacji lub zmiany na inny kolor.