Jak dbać o poduszki na siedzisko na wymiar?

By poduszka na siedzisko na wymiar mogła jak najdłużej wyglądać dobrze, powinno się ją odpowiednio konserwować. Jak wszystkie inne tekstylia poduszki te mogą gromadzić kurz i mogą się brudzić. Dlatego koniecznie trzeba wiedzieć, jak o nie prawidłowo dbać, tak by ich nie zniszczyć. O czym trzeba pamiętać?

Nie przemaczać

poduszka na siedzisko na wymiar

Poduszka na siedzisko na wymiar często nadaje się do prania w taki sposób, w jaki pierze się tapicerkę na krześle lub kanapie. Trzeba koniecznie pamiętać, by w żadnym wypadku nie dopuścić do przemoczenia materiału. Wysuszenie takiej poduszki będzie bardzo trudne, a pozostałości wody w jej wnętrzu mogą z czasem zacząć wydzielać brzydki zapach. Z tego powodu najbezpieczniej jest czyścić poduszki przy pomocy delikatnej szczoteczki lub szmatki lekko wilgotnej od płynu do mycia tapicerek. Tutaj trzeba też pamiętać, by przed wypraniem całej tapicerki, zrobić próbę jak materiał reaguje na konkretny rodzaj środka czyszczącego. Najlepiej jest nałożyć jego niewielką ilość w niewidoczne miejsce i poczekać kilkanaście minut. Jeśli materiał się nie odbarwił w tym miejscu, to można przystąpić do prania całej poduszki na siedzisko na wymiar.

Często odkurzać

Dobrą praktyką jest odkurzanie poduszki. W ten sposób można usunąć pyły i kurz, które mogą się w niej zbierać. Do tego celu powinno się używać końcówki odkurzacza o miękkim włosiu. Dzięki temu nie uszkodzi ona materiału poduszki i nie pozostawi na nim żadnych śladów. Im częściej będzie ona odkurzana, tym mniej pyłu się w niej będzie odkładało, a sprzątanie będzie łatwiejsze.