Jak dobrze się wyspać?

Sypialnia jest azylem większości z nas. To pomieszczenie, w którym śpimy, odpoczywamy, regenerujemy się po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Centrum każdej sypialnie jest łóżko sypialniane. Właściwie każda sypialnia jest dostosowywana pod odpowiednie umieszczenie miejsca do spania. Dobre jakościowo łóżko do sypialni jest gwarancją wysokiej jakości snu i maksymalnego korzystania z czasu, jaki przeznaczamy na sen. Jako że przesypiamy ponad 30% swojego życia, warto poważnie przemyśleć zakup odpowiedniego łóżka.

lozko-tapicerowane-z-materacem

Łóżko sypialniane z materacem – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • jakość materaca,
  • szerokość i długość materaca,
  • uwzględnienie preferencji obu osób jeśli decydujemy się na łóżko małżeńskie,
  • dobranie odpowiedniej twardości materaca i skomponowanie do niego odpowiednich poduszek.

Jakość snu – co na nią wpływa?

Może się wydawać, że wybór łóżka do sypialni to błahy temat w porównaniu do urządzania całego pokoju. Warto jednak pamiętać, że łóżko jest tu najważniejszym elementem. Od jego jakości zależy jakość naszego snu, który regeneruje nasz organizm. Wszyscy dobrze wiemy jak mocno można cierpieć przez nieprzespane, bezsenne noce. Większość z nas zna też ból pleców, szyi, barków, mięśni, który miewamy, kiedy „źle się wyśpimy”. Czy na pewno można zrzucić to na złą pozę w trakcie snu? W większości przypadków jest to wina źle dobranego materaca.

Na rynku istnieją materace mające nawet 7 różnych stopni twardości, które dobiera się w zgodzie z preferencjami, ale też z wagą klienta. Co ciekawe, jeśli para chce kupić materac, a jest między nimi spora różnica wagi i wzrostu, a także inne preferencje co do twardości to mogą zamiast materaca na 160 cm kupić 2 na 80. Mimo wspólnego miejsca wypoczynku nasza strefa komfortu i wygody powinna być na równi uszanowana razem z partnerem.