Jak oświetlić przedpokój?

Przedpokój to wizytówka domu. To tu wchodzą goście czy listonosz. Chcąc zaprojektować elegancki przedpokój warto również zwrócić uwagę nie tylko na meble, ale również oświetlenie, które pomoże stworzyć przestrzeń funkcjonalną i elegancką. O czym trzeba pamiętać projektując światło do przedpokoju?

Długi, wąski, nieustawny

Przedpokoje w naszych domach często są długie i wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Wybierając oświetlenie wewnętrzne trzeba mieć to na uwadze i za pomocą światła zaaranżować przestrzeń, która będzie jasna i zrównoważona.

Wybierając oświetlenie wewnętrzne przedpokoju warto postawić na kilka źródeł światła równomiernie rozwieszonych w całym przedpokoju. Sprawdzi się również listwa oświetleniowa zamontowana na całej długości korytarza. W przedpokoju, który jest kwadratowy wieszamy lampę na środku. Idealny będzie plafon bądź niewielki żyrandol.

Wybierając lampy do domu trzeba zwrócić uwagę, by żyrandole nie były zbyt duże i okazałe. Mogą one nie tylko przytłaczać za mały przedpokój, ale również utrudniać otwieranie szaf.

Oświetlenie dodatkowe

Oświetlenie domu, by było ciekawe musi być zróżnicowane. Dokładnie taka sama zasada obowiązuje na przedpokoju. Nie wystarczy jedynie światło górne. Warto również zastosować lampy boczne na ścianie.

Kinkiety pozwolą na uzyskanie delikatnego światła oraz podświetlenie lustra, które jest niezmiernie ważne w przedpokoju. Warto również je wykorzystać, by podkreślić obrazy, które wiszą na przedpokoju, czy ciekawie zaaranżowaną ścianę.

W niewielkich przedpokojach sprawdza się oświetlenie ledowe. Taśmę led można zamontować na samej górze, blisko sufitu. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie jej na samym dole, nad podłogą. Oświetlenie będzie funkcjonalne, a jednocześnie nie będzie zbyt mocne, co nie wyglądałoby korzystnie na niewielkim metrażu przedpokoju.

Więcej: www elampy