Jak ozdobić parapet?

Na wstępnie warto zaznaczyć, iż nie wszystkie dekoracje idealnie będą się prezentować na wszystkich parapet. Kluczową rolę odgrywa to pomieszczenie, w jakim znajdziemy dany parapet. Przykładowo w sypialni na parapecie możemy ustawić flakonik perfum, gdyż zależy nam na delikatnym zapachu, który pomaga w odprężeniu oraz wyniszczeniu. Natomiast w kuchni już perfumy nie umieścimy tylko kompletnie coś innego. Jednakże najczęściej koło okna widzimy kwiaty, wtedy mamy dwie rzeczy doi wyboru. Pierwsze z nich to rodzaj kwiatka, jaki znajdzie tam swoje miejsce, a drugi aspekt do design znajdujący się na doniczce.

Co postawić na parapecie?

ozdoba parapetuWielkość dekoracji, także jest istotną. Okna pełnią funkcję wpuszczania do naszego mieszkania naturalnego światłe, które jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli zdecydujemy się na pokaźne dekoracje, które zasłonią w dużym stopniu okno, wówczas wnętrze stanie się znacznie ciemniejsze i optycznie mniejsze. Jest to szczególnie istotne w małych pokojach. W przypadku małych mieszkań zaczynają się problemy, ponieważ każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Parapet zawsze możemy przekształcić w półkę, natomiast gdy jest wystarczająco nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby używać go jako biurko. W przypadku, gdy nie mamy miejsca do przechowania, wtedy wystarczy na parapecie umieścić dekoracyjne pudełka. Musimy pamiętać, że jedynie ogranicza nas nasza własna wyobraźnia. Aby w pokoju zachować, pełną harmonię i spójność musimy zdecydować się na ozdoby wpasowujące się w styl pomieszczenia.

Aranżacja parapetu

Wiele osób nie jest świadomy potencjału aranżacyjnego parapetu, przez co często jest miejscem zaniedbanym i zalega na nim kurz. Jest to ogromny błąd, bo dekoracje, jakie możemy ustawić na parapecie mogą kompletnie zmienić oblicze pokoju. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów będzie oddawać charakter wnętrza. Z tego też powodu często kupowane są rozmaite rośliny, świece zapachowe, dyfuzory zapachowe czy przedmioty związane ze sztuką. Oczywiście nie każdy chce mieć w domu rośliny, dlatego można też zapoznać się z propozycjami jak ozdobić parapet przedstawionymi przez sklep SFMeble.