Jak wybierać chemię do sprzątania, jeśli masz w domu dziecko?

Detergenty i środki do sprzątania domu z pewnością muszą być skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Jak więc wybrać najodpowiedniejszy produkt do dezynfekcji powierzchni, usuwania kurzu i mycia podłóg, aby nie zaszkodził niedojrzałym i nieprzyzwyczajonym do zewnętrznych patogenów dzieciom?

Formuła ekologiczna

srodki do sprzatania domuPierwszym i najważniejszym kryterium jest skład. Zwróć uwagę na substancje użyte w produkcie. Chlor, fosforany, formaldehyd i środki powierzchniowo czynne to składniki, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Nie należy wybierać chemii gospodarczej, która zawiera te substancje. Są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Wybieraj chemię gospodarczą z naturalnymi składnikami. Powinny być one certyfikowane i spełniać międzynarodowe normy jakości. Wybierając ekologiczne detergenty i środki czystości, dbasz nie tylko o zdrowie swoje i swojego dziecka, ale także o środowisko.

Sprawdzeni producenci

Wybieraj tylko środki czystości od wypróbowanych producentów, którzy sprawdzili się na rynku. Zapytaj znajomych i krewnych, którzy mają już doświadczenie w sprzątaniu domów, w których mieszkają lub mieszkały małe dzieci, jaką markę lub producenta mogą Ci doradzić. Koniecznie przeczytaj w internecie opinie innych kupujących. W Clovin kupimy profesjonalne środki do sprzątania domu, dzięki czemu mamy gwarancję jakości.

Godna alternatywa — środki ludowe

Wszyscy wiemy jak dobrze nasze babcie i prababcie sprzątały swoje domy. Robili to bez pomocy chemii gospodarczej. Używano wszystkiego, od zwykłego mydła po roztwór octu. Ocet to doskonały środek dezynfekujący, który może być stosowany podczas mycia podłóg, ale należy pamiętać o dozowaniu. Jest to silny kwas, który w dużych ilościach może być szkodliwy.