Jak wybrać dywan do sypialni?

Sypialnia to pokój, w którym powinniśmy czuć się bardzo dobrze, polepszy to między innymi jakość snu. Wystrój sypialni powinien być wyciszający i odprężający, a pomóc w tym mogą różne dodatki, takie jak np. pasujący do wystroju dywan. Odpowiednio dobry świetnie dopełni aranżację i sprawi, że pokój stanie się bardziej przytulny. Poniżej przedstawiono wskazówki na co powinno się zwracać uwagę oraz przykładowe modele świetnie pasujące do sypialni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze dywanu do sypialni?

  • Kształt – najpopularniejsze dywany do sypialni mają kształt prostokątny, jednak nie jest to reguła. Wszystko zależy od wystroju i aranżacji wnętrza. W przypadku, gdy w środku znajduje się okrągły stolik warto przemyśleć kupno okrągłego dywanika, który świetnie dopełni całość. Jeśli dywan ma znajdować się pod łóżkiem lub obok warto zwrócić uwagę na kształty prostokątne. 
  • Rozmiar – mały dywanik do sypialni będzie świetnym akcentem ozdobnym, natomiast większy będzie nieco bardziej praktyczny. W przypadku, gdy w środku znajduje się szafa być może warto przejrzeć chodniczki do sypialni, które świetnie wyglądają ułożone przed szafą. Układając dywan pod łóżkiem warto, aby jego część wystawała poza obrys łóżka, jest to rozwiązanie nieco bardziej estetyczne. Dywany do sypialni nie powinny zajmować całej lub większości powierzchni podłogi.
  • Grubość i struktura dywanu – w sypialni świetnie sprawdzi się dywan shaggy, który poprawi i ociepli nieco nastrój panujący w pokoju. Powinien być to jednak wybór subiektywny, ponieważ to od wystroju wnętrza zależy wybór struktury dywanu.

Popularne modele dywanów do sypialni

Obecnie najmodniejsze są dywany w kolorach ziemi i przyrody, ponieważ wprowadzają one weselszy nastrój niż te w odcieniach szarości. Naturalne barwy wprowadzają atmosferę relaksu i błogości. 

Orientalne dywany inspirowane motywami orientalnymi również zyskują na popularności, gdyż rozweselają one wystrój. 

Chodniczki do sypialni dostępne na stronie SklepEureka.pl.