Jak wybrać kolor mebli do przedpokoju?

Aranżując wystrój mieszkania często zapominamy, że przedpokój jest bardzo ważnym pomieszczeniem. Jest to wizytówka domu, którą widzą wszyscy, którzy się u nas pojawiają.

Jak wybrać kolor mebli do przedpokoju? Jak wybrać szafę do przedpokoju?

meble do przedpokoju

Wybierając meble do przedpokoju nie można pominąć szafy. To właśnie tu będziemy chować kurtki, płaszcze czy damskie torebki. W wyższych partiach szafy można odłożyć ciuchy sezonowe, które nie są potrzebne w danej chwili. Wybierając kolor mebli do przedpokoju trzeba wziąć pod uwagę jego wielkość. Do małego korytarza nie można wstawić ciemnych mebli. Nawet dobrze oświetlony hol będzie wydawał się przytłaczający. Jasne drewno jest uniwersalne. Sprawdzi się w wystroju klasycznym, jak i skandynawskim. Białe meble również świetnie sprawdzą się w małych przestrzeniach. Warto również rozważyć opcję drzwi lustrzanych, które nie tylko zastąpią lustro pozostawiając wolną ścianę, ale również optycznie powiększą hol.

Wieszak do przedpokoju – biały, czarny czy szary

Aranżując wystrój wnętrza koniecznie trzeba stworzyć spójną przestrzeń. Nie znaczy to jednak, że wszystkie meble muszą być w tym samym kolorze. Bardzo ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie kontrastu. Wybierając białe szafy można skusić się na czarny wieszak na odzież wierzchnią. W przedpokoju, w którym dominują szarości również sprawdzi się czarny wieszak, który ożywi wnętrze. Biały lub szary korytarz można ożywić wykorzystując elementy drewniane. Koniecznie trzeba jednak postawić na jasne drewno. Sosna, buk czy jesion będą idealnie pasowały.