Jak wybrać modne i funkcjonalne lustro do przedpokoju?

Przedpokój jest wyjątkowo istotnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Jego wystrój to pierwszy aspekt, na który zwracają uwagę zapraszani goście. Aranżacja przedpokoju musi być przede wszystkim funkcjonalna. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest odpowiednio dobrane zwierciadło. Jak wybrać lustro, które sprawdzi się w przedpokoju?

Wielkość i kształt

Lustro umieszczone w przedpokoju musi umożliwiać wygodne przejrzenie się zarówno domownikom, jak i gościom. Warto dopasować je do wzrostu mieszkańców. Należy jednak pamiętać również o zapotrzebowaniu innych osób. Jeżeli dom zamieszkują lub odwiedzają dzieci, zaleca się zdecydować na taką taflę szkła, która również dla nich będzie odpowiednia. Zwierciadła wybierane do przedpokoju to zazwyczaj modele na całą ścianę umożliwiające zobaczenie całego swojego odbicia. Takie akcesoria mogą zostać zakupione w różnych kształtach i rozmiarach. Aby dany model okazał się praktycznym wyborem, musi zostać dopasowany do układu pomieszczenia. W małych przedpokojach doskonale sprawdzą się zwierciadła o dużej powierzchni. Wywołają efekt optycznego powiększenia. Dobierając odpowiednie lustro można również nadać wnętrzu bardziej symetrycznych wymiarów. W wąskich przedpokojach doskonale sprawdzą się duże tafle szkła umieszczane na dłuższej ścianie.

Najbardziej popularne lustra posiadają kształt prostokąta (zobacz przykładowe modele w Witek.pl). Zawieszone lub ustawione pionowo, sprawdzają się w większości tego rodzaju pomieszczeń. Ciekawymi rozwiązaniami, które również pojawiają się w przedpokojach są lustra okrągłe. To szczególnie dobry pomysł w długich i wąskich wnętrzach. Pomysłem, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach są również smukłe tafle owalne i lustra z zaokrąglonymi rogami.

Dopasowanie do aranżacji

Zwierciadło do przedpokoju musi być również dopasowane do wystroju wnętrza. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim sprawdzą się modele z prostymi drewnianymi, białymi i szarymi ramami. W mieszkaniach w stylu glamour warto postawić na lustra w zdobionych, srebrnych lub złotych obramowaniach. W przedpokoju nowoczesnym i minimalistycznym największe znaczenie będzie miała funkcjonalność akcesorium. Odpowiednim egzemplarzem będzie więc proste lustro, które łatwo jest utrzymać w czystości. Ciekawa i bogata oferta dotyczy modeli w stylu boho. Takie zwierciadła posiadają zazwyczaj ramy z lekkich elementów drewnianych i roślinnych. Osoby urządzające przedpokój w stylu rustykalnym, mogą zdecydować się na element z grubym obramowaniem wykonanym z postarzanego drewna.

Jakie lustro wybrać?

Oprócz modeli stojących i mocowanych bezpośrednio na ścianie, odnaleźć można wiele luster stanowiących element wyposażenia. W ofercie mebli do przedpokoju pojawiają się lustra wbudowane w drzwi szafek lub połączone z półkami i wieszakami. Takie akcesorium może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla osób, w których przedpokojach liczy się wykorzystanie każdego kawałka przestrzeni.

Odpowiednio dopasowane lustro będzie zarówno modne, jak i praktyczne. Przemyślany wybór wywoła zadowolenie wszystkich domowników.