Jak zaplanować oświetlenie łazienki?

Łazienka musi być dobrze oświetlona – to jasne. Oświetlenie w łazience musi być nastrojowe, delikatne, by zachęcała do odpoczynku po ciężkim dniu. Musi być również dostatecznie jasne byśmy bez problemu mogli wykonywać wszystkie czynności pielęgnacyjne. Jak zaplanować oświetlenie łazienki, by pogodzić te dwie funkcje?

Łazienka jest miejscem, które zaprasza do odpoczynku. Długa, relaksacyjna kąpiel wymaga nastrojowego światłe. Jednocześnie w łazience wykonujemy wiele czynności, które wymagają dobrego, jasnego oświetlenia. Połączenie tych dwóch funkcji pozwoli stworzyć pomieszczenie, które będzie spełniało swoją funkcje, a jednocześnie będzie eleganckie i nastrojowe.

Oświetlenie podstawowe

Oświetlenie podstawowe znajdujące się na suficie może być pojedyncze lub w postaci punktów świetlnych rozproszonych po całym suficie. Możemy wykorzystać płaski plafon Namat, czy wiszącą lampę. W większej łazience sprawdzi się lampa pająk, czy nawet wiszący żyrandol Namat.

namat

Oświetlenie punktowe jest dobry uzupełnieniem, które pozwoli uzyskać potrzebna ilość światła.

Oświetlenie lustra

Oświetlając lustro musimy pamiętać, że tak naprawdę musi być oświetlona osoba przed lustrem. Namat oświetlenie musi być silne, równomierne o naturalnych kolorach, co pozwoli na wyeliminowanie cieni.

Oświetlenie nastrojowe

W łazience musi być stworzony kącik, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Nastrojowe oświetlenie można uzyskać dzięki zastosowaniu kinkietów. Namat lampy o ciepłym świetle, delikatne pozwolą się rozluźnić. Jednocześnie Namat lampy boczne pozwolą na stworzenie nastrojowego, eleganckiego wnętrza, które będzie nie tylko funkcjonalne oraz dostosowane do różnych potrzeb, ale również eleganckie i komfortowe.

Zastosowanie kilku źródeł światła pozwoli na stworzenie przestrzeni, która będzie spełniała wszystkie funkcję, które przewidziane są dla wygodnej łazienki.