Jaką wybrać baterię do kuchni?

Bateria kuchenna to jeden z najintensywniej używanych elementów wyposażenia kuchni, dlatego jej wybór powinien być przemyślany. Oprócz aspektów estetycznych, przed zakupem odpowiedniego modelu warto zatem zwrócić uwagę na takie rzeczy jak sposób montażu, wysokość, zasięg wylewki czy liczba uchwytów. Pośród wielu rodzajów baterii mamy do wyboru modele naścienne lub stojące typu grohe eurocube.

Naścienne

Modele naścienne wymagają bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej, dlatego montowane są coraz rzadziej, dedykowane tym, którzy chcą wymienić baterię na nową, ale nie zdecydowali się na modernizację instalacji. Chociaż uważa się je za przestarzałe, producenci oferują modele, które będą pasować zarówno do nowoczesnych wnętrz. Zdecydowanie najlepszym i obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest bateria stojąca (sztorcowa), jednouchwytowa montowana na blacie lub w otworze zlewozmywaka.

Stojące

W przeciwieństwie do baterii dwuuchwytowych z dwoma pokrętłami służącymi do mieszania wody baterie jednouchwytowe grohe eurocube zbudowane z mechanizmu integrującego sterowanie przepływem ciepłej i zimnej wody pozwalają bardzo szybko wyregulować jej temperaturę oraz rodzaj strumienia. Modele jednouchwytowe mają również tę przewagę, że znacznie zmniejszają zużycie wody – w porównaniu do baterii dwuuchwytowych nawet dwukrotnie. Pamiętajmy, że bateria kuchenna musi być praktyczna, dobrana w zależności od potrzeb, dlatego warto zwrócić uwagę na głębokość zlewu. Im wyżej od dna umieszczona jest wylewka tym łatwiej będzie nam napełnić wysokie naczynie, jednak woda będzie się bardziej rozchlapywać. Z kolei zbyt niska uniemożliwi umycie większych naczyń i garnków.

Najlepiej decydować się na baterie od renomowanych, cenionych na rynku producentów, tylko wtedy można mieć pewność, że długo posłużą – zobacz szczegóły na: https://www.ekspercilazienek.pl/eurocube-grohe.