Kabina prostokątna czy wanna?

Podczas remontowania łazienki lub też wykańczania jej od zupełnych podstaw, na każdego inwestora czeka jedno, bardzo ważne pytanie. Chodzi mianowicie o to, czy lepiej wybrać kabinę prysznicową, czy też może wannę? Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Charakterystyka wanny

Wanna jest polecana wtedy, gdy posiada się łazienkę naprawdę sporych rozmiarów. Jeśli przestrzeń nie jest kłopotem, można na spokojnie zdecydować się na wannę, oraz korzystać z jej licznych zalet w postaci towarzyszącego jej naprawdę wysokiego komfortu. Nic bowiem nie jest tak przyjemne, jak gorąca kąpiel z solami odprężającymi.
Niestety wanna to również spore wany. Nawet największa i najbardziej skomplikowana kabina prysznicowa prostokątna z najróżniejszymi funkcjami masującymi, nie zużywa tyle wody, co kąpiel wannie. Dodatkowo jest to rozwiązanie drogie oraz skomplikowane w zakupie.

Charakterystyka kabiny prysznicowej

Prostokątne kabiny prysznicowe są znacznie łatwiejsze w ustawieniu w nawet najmniejszej łazience. Ich odpowiedni kształt sprawia, że można je z łatwością umieścić w rogu małej łazienki i w pełni komfortowo z nie korzystać.
To jednak nie koniec zalet, ponieważ kabina prostokątna to również dość niski koszt zakupu, bardzo niski koszt montażu, a także co bardzo ważne, niezwykle niski koszt używania takiej kabiny. Mycie się w niej jest znacznie tańsze niż kąpiele w wannie. Co więcej, branie prysznica jest o wiele szybsze niż kąpieli, więc w ciągu zaledwie kilku minut można się porządnie umyć, podczas gdy w wannie w tym czasie jeszcze nie skończy się nalewać woda.
Niestety kabiny prysznicowe posiadają również wady. Przede wszystkim zupełnie nie nadają się one do mycia dziecka. Dodatkowo są bardzo nieprzyjemne, jeśli chodzi o ich czyszczenie. Brud potrafi gromadzić się w nawet najmniejszych zakamarkach, które są bardzo trudne do porządnego umycia.