Kabiny prysznicowe do małych i dużych łazienek

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny, gdyż każdy chce się zrelaksować, biorąc wieczorny prysznic. Jaką zatem kabinę prysznicową wybrać?

Kabiny prysznicowe do małej łazienki

Szczególnie w budynkach wielorodzinnych łazienki są niewielkich rozmiarów. W takich pomieszczeniach rzadko można zobaczyć wannę. Najczęściej montowane są kabiny. Do niewielkiej łazienki idealnie nadaje się kabina półokrągła z przesuwnymi drzwiami. Producenci oferują różne rozmiary kabin, a najmniejsze można spotkać w rozmiarze 70×70. Dobrym pomysłem na zaaranżowanie małej łazienki jest zamontowanie kabiny we wnęce. W takiej sytuacji wystarczy zamontować drzwi i brodzik. Można także zrobić kabinę bez brodzika, a odpływ wody zamontować pod podłogą.

Kabina łazienkowa walk-in

W większej łazience można nieco bardziej zaszaleć. Niezwykle popularne w ostatnim czasie są kabiny walk-in, które nie posiadają drzwi i brodzika. Składają się one jedynie z tafli szkła, która zabezpiecza wnętrze przed wodą. Montaż takiej kabiny jest bardzo prosty. Wystarczy wykonać odpływ pod podłogą i zamontować jedną szklaną ściankę. Takie rozwiązanie jest bardzo elastyczne i prysznic może mieć dowolną szerokość. Szczególnie przydatny jest, gdy w domu mieszkają osoby starsze.

Kabina z brodzikiem czy bez brodzika?

Pomimo dużej popularności kabin typu walk-in kabiny z płytkim brodzikiem cenione są przez wielu projektantów wnętrz. Sprawdzają się w nowocześnie urządzonych łazienkach w nieco klasycznej odsłonie. Głęboki brodzik przyda się w mieszkaniu, w którym są małe dzieci. Znacznie łatwiej je wykąpać i można także zrobić niewielkie pranie lub coś zamoczyć większego. Obie opcje mają swoje plusy. Jeśli powierzchnia łazienki pozwala, to można zamontować wannę i kabinę bez brodzika. Więcej informacji znajdziesz na stronie sklepu Admix.