Kiedy warto korzystać z rolet rzymskich?

W zasadzie w każdym pomieszczeniu niezbędne jest czasem zasłanianie okien. Do wyboru są żaluzje, zasłony oraz oczywiście rolety. Wydaje się, że zwłaszcza te ostatnie są dziś naprawdę bardzo popularne.

Roleta rzymska do kuchni

Rolety znajdują zastosowanie między innymi w kuchniach. Wydaje się, że w pomieszczeniu jakim jest kuchnia sprawdzają się one najlepiej. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przewagę rolety nad zasłoną w przypadku zastosowania jej w kuchni. Rzecz w tym, że zasłona albo przysłania całe okno, albo nie przysłania go wcale. Z roletą jest zupełnie inaczej, gdyż można opuścić ją na przykład tylko do połowy, dzięki czemu do pomieszczenia wciąż wpada nieco światła.

roleta rzymska do kuchni
roleta rzymska wisząca w kuchni

Roleta rzymska do kuchni pasuje bardzo dobrze z tego względu, że w pomieszczeniu tym rzadko kiedy trzeba całkowicie zasłonić okno. Najczęściej chodzi o to, aby przysłonić jedynie rażące w oczy słońce. Niemniej jednak, ciemność w kuchni także nie jest wskazana, dlatego dobrze jest, jeśli przez okno wpada nieco światła.

Gdzie jeszcze pasują rolety?

Niewątpliwie, roleta rzymska pasuje także to sypialni. Niemniej jednak, w przypadku tego pomieszczenia wskazane są nieco innego rodzaju rolety. Powinny one być całkowicie nieprzepuszczalne nawet dla najmocniejszych promieni słonecznych. Chodzi o to, aby w sypialni móc się zdrzemnąć nawet wciągu dnia. Przykładowo, kiedy wraca się do domu zmęczonym po pracy, najlepiej zdrzemnąć się w właśnie w sypialni. Również w czasie choroby, gdy całe dnie spędza się w łóżku, przebywa siew sypialni. Konieczne jest wtedy zakrycie okna tak, aby możliwe było zaśnięcie o każdej porze dnia.