Kieszeniowy materac 80×200 lato-zima

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać materace kieszeniowe 80×200 lato-zima, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym one są i jakie są ich największe atuty. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Oryginalny materac 80×200 lato-zima wykonany jest zazwyczaj z dwóch różnych materiałów. Z jednej ze stron wykorzystywany jest materiał, który grzeje w chłodne dni, z kolei z drugiej strony wykorzystano materiał, który chłodzi ciało w upalne dni. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu materace zyskują zupełnie inne właściwości. W sezonie letnim najczęściej wykorzystywane są materace bawełniane. Tkanina ta doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu można liczyć na przyjemny chłód. Wynika to oczywiście z tego, że wchłonięty pot zabiera z ciała ciepło. Strona zimowa materaca wykonana jest przeważnie z wełny. Tkanina ta rewelacyjnie kumuluje ciepło, dzięki czemu ciało cały czas się grzeje.

Jakie zalety?

Nowoczesne materace do łóżka 80×200 lato-zima zapewniają niesamowity komfort przy każdej pogodzie. Ich dużym atutem jest także to, że przekładając materac z jednej strony na drugą ciężar rozkłada się równomiernie na całej powierzchni. Jest to najprostszy sposób, aby znacząco wydłużyć żywotność materaca – https://birdmeble.pl/materace/kieszeniowe/80×200. Osoby, które posiadają klasyczny materac 80×200, mogą rozejrzeć się za specjalnymi pokrowcami lato-zima, które spełniać będą podobne zadania.

Zaawansowane technologie

Materace do łóżka 80×200 oparte są na zaawansowanej technologii, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Po stronie zimowej materace kieszeniowe 80×200 posiadają wkład z termoplastycznej visco. Jest to specjalny materiał, który doskonale kumuluje ciepło i zapewnia miłe otulenia ciała. Po stronie letniej producenci korzystają z pomocy specjalnych wkładów z pianki chłodzącej. Letnia strona wykonana jest z lateksu albo podobnej pianki.