Kilka sposobów na zaaranżowanie ściany z książkami

Książki ma w swoich domach naprawdę wielu Polaków. Często stanowią one ważny element dekoracyjny w domu, szczególnie jeżeli w atrakcyjny sposób wyeksponuje się je w salonie czy biblioteczce. Nowoczesne półki na książki zdecydowanie nie przypominają regałów jak sprzed lat, a książki można zaaranżować ciekawie, dzięki czemu pokój zyska wyjątkowy charakter.

Nowoczesna półka na książki do salonu z drewna lub metalu


Współczesne regały na książki bardzo często wykonywane są nie tylko klasycznie z drewna, ale też na przykład z metalu. Warto zwrócić uwagę właśnie na taki mebel, który będzie świetnie wyglądał we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym czy nowoczesnym. Taka półka na książki do salonu powinna być odpowiednio wystylizowana – książek nie powinno być zbyt wiele, co wygląda nowocześnie. Inspiracji można szukać na blogach wnętrzarskich.

Inny sposób na wyeksponowanie


Nowoczesne półki na książki to nie jedyny sposób na trochę inne wyeksponowanie swoich zbiorów bibliotecznych. Książki można również po prostu poustawiać jedna na drugiej obok ściany, co naprawdę stanowi świetny efekt wizualny, szczególnie w przypadku mieszkań urządzanych w sposób nieszablonowy i niesztampowe. Inspiracji warto szukać w sieci. To rozwiązanie nie sprawdzi się, jeżeli ma się małe dzieci. W innych przypadkach będzie natomiast naprawdę nowatorskim sposobem i świetną dekoracją, która na pewno zawsze będzie przyciągała wzrok.