Lampy do zadań specjalnych

Może się wydawać, że o lampach powiedziano już wszystko. Wiemy już jak je dobierać, jakie wzory są modne oraz jakich żarówek należy używać. Wiemy też jak rozmieszczać lampy by dawały optymalne oświetlenie całego pomieszczenia. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że istnieją lampy przeznaczone do zadań specjalnych.

Reflektory punktowe

To lampy punktowe charakteryzujące się bardzo mocnym światłem. Są produkowane m.in przez firmę aq form. Kształt reflektorów jest zazwyczaj klasyczny i nie zmienił się za bardzo na przestrzeni minionych lat. Nowoczesne modele nie różnią się na pierwszy rzut oka od tych sprzed lat. Różnicą może być jedynie ich moc oraz ciężar. Reflektory montowane są najczęściej w czasie imprez po to, by zaznaczyć obecność najważniejszych osób na scenie. Czasem są też wykorzystywane do przeszukiwania terenu. Takie aqform lampy muszą być dość lekkie, by można je było nosić bez większego wysiłku.

Trudne warunki zewnętrzne

Oświetlenie aq form to również oprawy o podwyższonej szczelności – zobacz w sklepie Elampy. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym od zwykłych opraw. W praktyce, można je stosować w miejscach charakteryzujących się wyjątkowo trudnymi warunkami. Oczywiście, są one trudne z perspektywy lampy. Mówimy tutaj o:

  • łazienkach,
  • saunach,
  • basenach,
  • ogrodach zimowych,
  • obszarach na zewnątrz budynków.

Wszędzie tam, oprawy narażone są na podwyższoną wilgoć. Jeśli lampa nie jest dopracowana i gdzieś jest nieszczelna, to może to stać się przyczyną zwarcia. Jego efektem może być nawet spalenie instalacji elektrycznej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz w tych miejscach cieszyć się ładną lampą. Wprost przeciwnie. Po prostu należy zwrócić uwagę na informację od producenta. Powinien on informować, czy dana konkretna oprawa nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o większej wilgoci.