Łóżka dla dzieci podwójne idealne do mniejszych pomieszczeń

W obecnych trendach aranżacyjnych, w mniejszych pokojach dziecięcych bardzo często umieszczane jest łóżko dziecięce podwójne. Tego typu mebel stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w tym pomieszczeniu. Najważniejszą cechą jest stabilna konstrukcja, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Meble produkowane z porządnej płyty meblowej są doskonałą inwestycją na długi czas.

Cechy charakterystyczne łóżek dziecięcych podwójnych

Podwójne łóżko dla dzieci posiada na wyposażeniu dwa materace. Mogą być one zaprojektowane z pianki poliuretanowej, która ma właściwości antygrzybiczne. W materacu stosowana jest także tkanina hipoalergiczna oraz włókno klimatyzujące, które zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza. Co ważne, materace są dopasowane rozmiarowo do całej konstrukcji, dzięki czemu można mieć pewność, że nie będą się one przesuwały w czasie snu. Na szczególną uwagę zasługuje także sam stelaż. W nowoczesnych modelach bardzo często pojawia się stelaż flex, który wytrzymuje bardzo duże obciążenie. Warto dodać, że może być on wykonany z różnych materiałów, na przykład z porządnego drewna bukowego, które jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Porządna konstrukcja, która stosowana jest w łóżkach podwójnych dla dzieci

Łóżka dla dzieci podwójne wyposażone są bardzo często w pojemną szufladę, w której można przechować ubranka, piżamki, akcesoria, książeczki na dobranoc bądź wiele innych produktów. Szufladki wysuwa się na czterech gumowych kółkach, dzięki czemu można mieć pewność, że nie będą rysowały one podłogi. Modele dziecięce występują w atrakcyjnych wzorach i modelach. Bardzo często całość zdobiona jest kolorową naklejką, która dopełni design pokoju dziecięcego. Podwójne łóżka dla dzieci charakteryzują się łatwym i szybkim montażem, dzięki czemu nawet osoba niedoświadczona w tym temacie, nie powinna mieć problemu z ich złożeniem. Łóżka podwójne dla dzieci posiadają specjalną okleinę PCV, która zabezpiecza boki przed ewentualnym zniszczeniem.